חשיפה

קללות, צעקות ואיומים: הקלטות קשות של מטפלות בפעוטון בלוד

קללות, צעקות ואיומים: הקלטות קשות מפעוטון בלוד
בפעוטון אין מצלמות - בניגוד לחוק • המקרה דווח למשטרה לפני חודש - אך המטפלות עדיין לא זומנו לחקירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: משה שי, פלאש 90

שתי אחיות בעלות פעוטון פרטי בלוד, תועדו צועקות, מקללות ומאיימות על הפעוטות. את ההקלטות תיעד מכשיר הקלטה שהוטמן אצל אחת הפעוטות על ידי אמה. האם חשדה שמשהו לא מתנהל כשורה בפעוטון, לאחר שזיהתה סימני אלימות על בתה. ההקלטות שודרו היום (שני) במהדורת חמש בכאן 11.

ה', אם לילדה בפעוטון סיפרה: "הרגשתי שינוי על הילדה. הילדה בדרך כלל מאוד שמחה ואנרגטית, אבל בחודשים האחרונים היא לא נינוחה, בוכה המון, ומתעוררת בלילות עם בכי היסטרי. פעמיים הילדה חזרה עם סימנים על הגוף. כששאלתי את אחת המטפלות מה הסיבה לסימנים, היא ענתה לי באדישות 'היא נפלה'".

המשטרה פתחה בחקירה, בה גילתה - שבפעוטון אין מצלמות. זאת על אף שהחוק מחייב התקנת מצלמות בכל פעוטון שמכיל מעל 7 ילדים. חוסר בתיעודים מצולמים יקשה על הפרקליטות בהשגת ראיות להאשמת והרשעת המטפלות בעתיד. 

בנוסף, על אף שההקלטות הקשות הועברו למשטרה לפני כחודש, אף אחת מהמטפלות לא זומנו לחקירה. שבועיים לפני פתיחת שנת הלימודים - והפעוטון יוכל להמשיך כסדרו כרגיל.

אלונה דניאל מהמטה למאבק למען הילדים מסרה: "פעם אחר פעם אנחנו מפצירים בהורים, לא לרשום את הילדים למסגרות ללא רשיון הפעלה, ללא מצלמות וללא פיקוח. זה לא שזו תעודת ביטוח, אבל לפחות כשמתגלות זוועות כאלו, יש מי שיוציא צו סגירה, ויש מי שידאג להעמיד לדין על בסיס ראיות מצולמות. לצערנו, עוד דוגמה למעון עם 14 פעוטות, שפעל ללא רישיון ולא היה מוכר לרשויות. 5 שנים אחרי חוק הפיקוח, ועדיין המדינה לא יודעת איפה הילדים מתחנכים". 

משרד החינוך בתגובה: "מדובר במסגרת פרטית והמקרה אינו מוכר למשרד ולרשות המקומית מבדיקה שערכנו, עולה שהאירוע תחת חקירת משטרה ועל כן המשרד מנוע מלהתייחס לנושא. המשרד יפעל בהתאם לממצאי החקירה".

 

הפופולריים