ההספד קורע הלב של הבת שהייתה עדה לרצח אימה: "תשמרי עלינו ואל תעזבי אותי"

ההספד קורע הלב של הבת שהייתה עדה לרצח אימה: "אל תעזבי"
בתה של בת שבע נגרי, שנרצחה בפיגוע בדרום הר חברון, הייתה ברכב שלעברו ירה המחבל יותר מ-20 כדורים. נגרי, אם לשלושה, הובאה למנוחות בכפר עציון
בת שבע ניגרי
צילום: ללא

בת שבע נגרי, שנרצחה בפיגוע הבוקר בדרום הר חברון, הובאה הערב (שני) למנוחות בכפר עציון. בבית חגי, מקום מגוריה של נגרי, נשאו דברים רב היישוב, חבריה של בת שבע ובני משפחתה. בכפר עציון, שממנו ייצא מסע ההלוויה הספידו את נירי בתה שיראל, אמה, אחיה, אחותיה ואחייניתה. 

נגרי, אם לשלושה כבת 40, גדלה במועצה המקומית אפרת, התגוררה בישוב בית חגי והייתה גננת ב"גן ירדן" באפרת. נגרי עלתה בשעות הבוקר עם בתה בת ה-12 לטרמפ עם תושב בית חגי, אריה לייב, על כביש 60. באמצע הדרך נורה לעבר רכבם צרור יריות מרכב חולף. היא נפצעה אנושות ובוצעו בה פעולות החייאה, אך לבסוף נקבע מותה. בנוסף לנהג אריה לייב, שנפצע קשה, ברכב הייתה גם בתה, שיראל, שיצאה מהרכב ללא פגיעה.

בהלוויה ספדה שיראל לאמה: "היית הבן אדם הכי שמח שאני מכירה. היום היינו בדרך לירושלים. עלינו על הרכב של אריה ולפתע שמעתי יריות. כולם טיפלו בך והחזירו על הטוב שעשית. תמיד אמרת שהלב שלך פתוח לכולם. מבקשת עלייך שתשמרי עלינו ואל תעזבי אותי. מבטיחה שתמיד תהיי אצלי בלב והילדים שלי ידעו איזו אמא לביאה הייתה לי".

נשיא המדינה יצחק הרצוג מסר אחרי הפיגוע "הירצחה של בת שבע נגרי הי"ד לעיני בתה הקטנה מזעזע וקורע את הלב. אלה ימים קשים וכואבים לעם ישראל, כשאויבינו פועלים באמצעים שונים להכות ולפגוע בנו. הם לא יוכלו לנו. עם ישראל ידע מאז ומעולם להיות מאוחד, נחוש ואחראי, ולתמוך ולגבות את צה״ל וכוחות הביטחון – ואותם בלבד - במאבקם המתמיד והבלתי מתפשר מול הטרור. שולח תנחומים למשפחתה ואוהביה של בת שבע, ברכת החלמה ורפואה לפצוע, וחיזוק לאחינו ואחיותינו ביהודה ושומרון בשעתם הקשה ולחיילי צה"ל".

הפופולריים