הסכסוך בין חרירי ואבו לטיף - והקשר שנבדק לטבח בצפון

הסכסוך בין חרירי ואבו לטיף - והקשר שנבדק לטבח בצפון
שב"כ מסייע למשטרה בחקירת הרצח באבו סנאן • ראש ועדת המעקב העליונה של הציבור הערבי לכאן רשת ב: תנו להיעזר בגורמים חיצוניים כמו המשטרה הפלסטינית או גורמים בין לאומיים • היום יכנס ראש הממשלה לדיון מיוחד את ועדת המשנה למלחמה בפשיעה במגזר הערבי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת הטבח באבו סנאן, 22.08.23
צילום: שיר תורם, פלאש 90

חקירת הטבח בצפון: אחת האפשרויות שנבדקות בחקירת המשטרה היא כי מדובר באירוע שמגיע על רקע סכסוך מתמשך בין גורמים שמזוהים עם משפחת חרירי לכאלו המזוהים עם הארגון של משפחת אבו לטיף והוביל למספר מעשי רצח באזור מאז חודש מרץ האחרון. כך דווח הבוקר (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. בנוסף, שב"כ מעורב בחקירת הרצח ומסייע למשטרה.

בתוך כך, ח"כ לשעבר מוחמד בראכה, ראש ועדת המעקב העליונה של הציבור הערבי בישראל, אמר הבוקר בריאיון ליאיר ויינרב בכאן רשת ב כי המדינה מנהלת מלחמה נגד הציבור הערבי. "לא רק שאנחנו מופקרים, הפושעים יודעים שיש להם גיבוי ולא ישאלו אותם", אמר בראכה. "תנו לנו להיעזר בגורמים חיצוניים כמו המשטרה הפלסטינית או גורמים בין לאומיים".

אמש נרצחו באבו סנאן שבגליל המערבי ארבעה בני אדם - ראזי סאעב שהיה מועמד לראשות המועצה ובני משפחתו. המשטרה מסרה כי חקירת הרצח מתנהלת בכל הכיוונים. לפחות אחד מהנרצחים מוכר למשטרה והיה בעל עבר פלילי.

בתוך כך, ראש הממשלה נתניהו יכנס היום לדיון מיוחד את ועדת המשנה למלחמה בפשיעה במגזר הערבי, על רקע הקריאות לממשלה להילחם בנגע. בעקבות הרצח של ארבעת תושבי אבו סנאן אמש, אמר נשיא המדינה הרצוג כי אנו במצב-חירום ויש לנקוט צעדים נחושים. "כל אזרח ערבי בישראל חי היום בפחד נורא, באבל כבד ובחרדות איומות", מסר הנשיא.

גם הנהגת העדה הדרוזית קראה לראש הממשלה לנקוט מיד צעדים נוקשים ונחושים כדי לבלום את מעשי הרצח ואת האלימות הגואה. "מעשי הרצח והפשיעה הם דוגמה חיה להיעדר משילות: הפשע המאורגן הפך לשליט ללא עוררין", נאמר בהודעה שפרסמו ראש העדה הדרוזית השייח' מוופק טריף, פורום ראשי הרשויות הדרוזיות וחברי הכנסת הדרוזים.

הפופולריים