רקד, שר ושכב בתוך קבר: עובד שירותי קבורה הורשע בפגיעה בכבוד הנפטרים

רוקד ושר בקבר: קברן הורשע בפגיעה בכבוד הנפטרים
העובד שהורשע צילם במספר מועדים סרטונים בבית העלמין בנהריה והפיץ אותם ברשתות החברתיות • בית הדין למשמעת כתב כי מעשיו נואלים וכי קשה להאמין שהם נעשו על ידי עובד מדינה שדעתו מיושבת עליו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית העלמין קריית שאול, 2009
צילום: רוני שוסטר, פלאש 90

בית הדין למשמעת של נציבות שירות המדינה, גזר את עונשו של אדם שהועסק כקברן בבית העלמין בנהריה, וביזה את בית העלמין ואת הנפטרים הטמונים בו. כך פורסם הבוקר (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

על פי הפרסום, עובד המועצה הדתית הורשע על בסיס הודאתו במסגרת הסדר טיעון, בגין עבירות התנהגות בלתי הולמת בזמן עבודתו שהיה בה כדי לבזות את בית העלמין, לפגוע בכבוד הנפטרים ולהביא לזילות תפקידו. העובד הורשע, בין היתר, בכך שבמספר מועדים צילם סרטונים בבית העלמין, שהיה בהם משום ביזוי כבוד הנפטרים ותפקידו כעובד בית העלמין והפיץ אותם לאחרים ברשתות החברתיות.

בתוך כך העובד צולם כשהוא שוכב בתוך קבר פתוח, מחזיק בידו פרחים ושר "אני מאמין באמונה שלמה בביאת המשיח... הגיעה תחיית המתים", כשהוא נכנס לרחבת ההספדים בבית העלמין דופק על מחבת וקורא "בוקר טוב, לקום לעבודת הבורא, היום בעזרת השם תהיה לכם שקשוקה דליקטס, מי רוצה ולא הרים יד". בהמשך ניגש אל משטח האבן שברחבה, שעליו הונחו מצרכים להכנת שקשוקה וקרא "ד"ר שקשוקה זה אני". בנוסף, תועד עובד בית העלמין כשהוא מציג מתכון להכנת ירקות ודג סלמון, כשהמצרכים מונחים על גבי משטח האבן שברחבת ההספדים ואומר בין היתר "דג סלמון בניחוח בית העלמין", ועוד כיוצא באלה.

בית הדין למשמעת כתב כי מעשיו של הנאשם נואלים וכי קשה להאמין שהם נעשו על ידי עובד מדינה שדעתו מיושבת עליו. לדברי בית הדין הוא הסב נזק רב, אם לא למעלה מכך לעובדי בית העלמין ולתדמיתם ופגע בכבוד החיים ובכבוד המתים.

בית הדין החליט לאמץ את הסדר הטיעון, בין היתר על רקע מצבו הכלכלי הקשה מאוד של העובד ועל רקע העובדה שהעסקתו כבר הופסקה, וקבע כי תוטל עליו נזיפה חמורה והרחקה מהשירות הציבורי לשלוש שנים. עמדת המשרד לשירותי דת הייתה כי מדובר בהסדר מקל מדי. העובד הביע חרטה על מעשיו בפני בית הדין, טען שהוא מתבייש בהם וכי חלק ממעשיו נבעו מלחץ נפשי בו היה שרוי.

הפופולריים