הדריסה של רפאל בן ה-4: הפערים בין גרסאות המשטרה והפרקליטות

דריסת רפאל בן ה-4: הפערים בין גרסאות המשטרה והפרקליטות
דובר במשטרה אמר בהקלטה כי לאחר תאונת הפגע וברח, הנהגת ובתה נתפסו כשהן בדרך לתקן את הרכב במוסך. בפרקליטות טענו כי המשטרה הגיעה לשתיים כשהיו בבית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רפאל אדנה
צילום: באדיבות המשפחה

דובר במשטרה התייחס לפני כחודשיים לתאונה שבה נדרס למוות רפאל אדנה בן הארבע - כחודשיים לאחר התאונה. בהקלטה שנחשפה הערב (רביעי) בתוכנית "שבע עם איילה חסון" בכאן 11, נשמע הדובר בשיחה עם עורכת הדין רוני סדובניק שמייצגת את משפחת הילד. 

"תוך פחות מיממה הגענו אליה כשהיא הייתה עם הרכב בדרך לתקן אותו במוסך. מעצר מהיר שלה ושל אמא שלה. התיק עבר מזמן לפרקליטות, לא היה טיוח, מבחינת המשטרה הטיפול היה מקצועי ביותר", אמר הדובר בשיחה. על פי הפרקליטות, הרכב שבו נהגה האמא בזמן התאונה לא נלקח למוסך, אלא נתפס על ידי המשטרה בביתה של החשודה עם סימני הנזק שנגרמו בתאונה.

עו"ד שמעון לוי, הממונה על תחום התעבורה ותאונות עבודה בפרקליטות מחוז מרכז, אמר הבוקר בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן": "הניידים של שתי המעורבות נתפסו ואין בהם הקלטה של השיחה. כל מה שיש בידינו כדי ללמוד על השיחה הזאת הוא מהעדויות של האימא והבת", לדברי עו"ד לוי, האוטו לא היה במוסך בשום שלב והמשטרה הגיעה אליהן לפני. "הטענה על כך שהן הלכו למוסך ושיבשו שם ראיות אינה נכונה", הסביר.

לפי עו"ד לוי, מבחינה משפטית אי אפשר להעמיד את הנהגת הפוגעת לדין בגין אחריות לתאונה. "בוחני התנועה העבירו לנו המלצה חד-משמעית שהתאונה הייתה בלתי נמנעת. המרחק שעברה הנהגת נכנס בתוך זמן התגובה", אמר, "שום שיקול של מוצא כזה או אחר לא נכנס למערכת השיקולים בשום שלב. כשקיבלנו את תיק החקירה ראינו שנעשתה עבודה מקצועית וטובה, לא ראיתי שנעשו טעויות. גם אם נניח עשו טעויות אני לא ראיתי שזה השפיע על התוצאה הסופית".

יום לאחר התאונה, המשטרה פרסמה הודעה ולפיה הצליחה לזהות את הרכב שנמלט מזירת תאונת הפגע וברח, שאירעה בנתניה.  האם ובתה בשנות ה-70 וה-50 לחייהן נעצרו בחשד למעורבות, לרבות חשד לשיבוש והעלמת ראיות, על ידי ניסיון תיקון הרכב הבוקר במוסך.

הפופולריים