5 שוטרים נפצעו בהפגנת "צדק לרפאל" - אחד מהם מדקירה

5 שוטרים נפצעו בהפגנת "צדק לרפאל" - אחד מהם מדקירה
השוטר פונה לבית החולים לאחר שנדקר בכתפו כשהוא בהכרה ומצבו יציב. במקום התפתחו עימותים בין שוטרים למפגינים. 10 נעצרו. נתניהו: "חציית קו אדום"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

הבוקר הזה | שידור חי

מפגין דקר הערב (רביעי) שוטר בדרך מנחם בגין בתל אביב - כך מסרה המשטרה. השוטר פונה לקבלת טיפול בבית החולים והחשוד נמלט מהמקום. כוחות המשטרה מנהלים מצוד אחר הדוקר. ארבעה שוטרים נוספים נפצעו בהפגנה. מפגינים רבים חסמו את נתיבי איילון במחאה נגד הפרקליטות, שצפויה להעמיד לדין את הנהגת, החשודה בדריסתו של הילד רפאל אדנה בן הארבע, בסעיף הפקרה בלבד.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לאירועים ומסר: "הפגנות הן זכות מקודשת במדינה דמוקרטית אבל לא נקבל ולא נעביר לסדר היום כל סוג של אלימות. דקירה של שוטר היא חציית קו אדום. אני קורא לכל אזרחי ישראל לכבד את החוק ואת אנשי כוחות הביטחון". השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר אמר: "דקירת שוטר היא קו אדום בוהק. חשוב שמחאת הקהילה האתיופית תשמע וטענותיהם הצודקות לא אחת, יבדקו, אך פגיעה בשוטרים וכוחות הביטחון זו חציית כל גבול".

משפחתו של רפאל אדנה מסרה: "אנחנו מבקשים מאחינו וחברינו לגלות איפוק. הכאב עצום ויחד עם זאת, אנחנו לא רוצים הסלמה אלא פתרונות וצדק לרפאל". עוד הוסיפה המשפחה: "הדבר האחרון שאנחנו רוצים או צריכים זה שינסו להוציא את הקהילה שלנו כאלימה ובעייתית. אל תתנו להם להוביל קהילה שלמה למקומות שהם רוצים. אנחנו נביא צדק לרפאל בדרכי שלום ובהפגנות ראויות".

 

פיצוצים חזקים נשמעו במהלך ההפגנה, ככל הנראה מנפצים של מפגינים מתחת לגשר הקרייה. מפגינים השליכו חפצים על שוטרים ובמקום התבצעו מעצרים אלימים. עשרה מפגינים נעצרו. לדברי המשטרה, חלק מהמפגינים השליכו אבנים על כלי רכב שחלפו בנתיבי איילון. אחד מהמפגינים נעצר בחשד שזרק אבנים. 

 

הפגנה נוספת התקיימה בצומת הביג באשדוד, בה מפגינים ירדו וחסמו כבישים, ונחסמו צירי התנועה מצומת הביג עד אטלנטה וממשה סנה עד הרכבת. 

קרול פסלר בת ה-70 נהגה ברכב שבבעלות בתה, שהייתה איתה ברכב, בזמן שפגעה ברפאל. נטען כי השתיים ניסו לתקן את המכונית במוסך כדי להעלים את הראיות ואת הפגיעה של הרכב. 

 

 

הפופולריים