אסון בנחל דוד: יהודה בן ה-8 נהרג במפולת סלעים

אסון בנחל דוד: יהודה בן ה-8 נהרג במפולת סלעים
עוד 8 נפצעו ביניהם ילדות בנות 4 ו-12 • מאמצי החילוץ של חלק מהנפגעים נמשכים • כביש 90 נסגר לתנועה בקטע שבין עין גדי למחסום מצוקי דרגות בשני הכיוונים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יהודה לוי שנהרג במפולת סלעים בנחל דוד
צילום: ללא

יהודה לוי, ילד בן 8 ממושב חמדת בבקעת הירדן, נהרג במפולת סלעים שהתרחשה הבוקר (חמישי) בנחל דוד. שמונה בני אדם נוספים נפגעו באורח בינוני-קל, בהם ילדות בנות 4 ו-12. במד"א מעדכנים שפעולות החילוץ של חלק מהנפגעים עדיין נמשכות. כביש 90 נסגר לתנועה בקטע שבין עין גדי למחסום מצוקי דרגות בשני הכיוונים.

פינוי פצועים בנחל דוד (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

בין הפצועים היה גם לביא בן ה-8, שטיפל באחותו בת ה-5 וסיפר מבית החולים שיבא: "לא רחוק מסוף המסלול הגענו למפל ופתאום נפלה עלינו מפולת סלעים. כשאחות שלי אמרה שהיא נפגעה ממש חזק באצבע הורדתי את החולצה וקשרתי לה את זה לפני הפצע". האחות, אסיף בר דוד, נפצעה ברגלה ומאושפזת כרגע בשיבא, וצפויה לעבור לבית החולים לילדים ספרא.

במאמצי החילוץ משתתפים מסוקי משטרה, יחידות חילוץ וחמישה מסוקים עם לוחמי יחידת 669. מרשות הטבע והגנים נמסר: "צוות השמורה ויחידת חילוץ מטפלים באירוע ובנפגעים. נחל דוד נסגר והמטיילים מפונים מהמקום. שמורת נחל ערוגות ובית הכנסת העתיק פתוחים". 

פרמדיקים וחובשים של מד"א העידו מהזירה: "מדובר בשטח מורכב, הגענו מהר למקום כשאת האמבולנסים השארנו בחניון של הנחל וירדנו עם הציוד הרפואי בהליכה של כ-25 דקות לזירת האירוע. הבחנו בכמה פצועים שנחבלו ממפולת אבנים, ילד כבן 5 היה מחוסר הכרה וסבל מחבלה קשה בבטן, אישה כבת 40 וילדה כבת 12 היו בהכרה מלאה וסבלו גם הן מחבלות.

"בוצעו בילד פעולות החייאה ממושכות. האישה והילדה הוגדרו במצב קל עד בינוני. לחניון הנחל הגיעו 4 פצועים נוספים, גבר כבן 20, גבר כבן 40 וילדה כבת 4 וילד כבן 8 שנחבלו מהאבנים, הילדה שנחבלה בראש ובגפיים מצבה הוגדר בינוני, הילד ו-2 הגברים מצבם קל. לאחר טיפול בשטח פינינו את הפצועים במסוק של מד"א ובמסוקים של חיל האוויר לבתי החולים. בנוסף טיפלנו במקום במספר נפגעי חרדה שהיו עדים למתרחש".

תא״ל (במיל) אריאל היימן, גאולוג וחוקר בכיר במכון למחקרי ביטחון לאומי inss, אמר בעקבות האסון: "שולי ים המלח הוא אזור מועד להתמוטטויות סלע. אנו עוד טרם יודעים מה בדיוק קרה היום אך אחת הסיבות למפולות באזור, כמו גם לבולענים, היא נסיגת ים המלח המהירה, בקצב של כמטר ויותר בשנה. נסיגה זו מביאה בין השאר להתחתרות מהירה של הנחלים היורדים לים המלח ויצירת מתלולים המועדים להתמוטטות״.

הפופולריים