ראש עיריית טירה בהפגנה בת"א: "זאת הממשלה הגרועה ביותר שהייתה כאן"

ראש עיריית טירה: "זאת הממשלה הגרועה ביותר שהייתה כאן"
בהפגנה ברחוב קפלן, שמתקיימת בסימן "אוזלת היד בטיפול בפשיעה בחברה הערבית" נאם ראש העירייה, שהמנכ"ל שלו נרצח השבוע: "במקום לחזק - מחלישים". ראש עיריית רהט: "בכל רצח במגזר - בן גביר רוקד מבפנים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחאה נגד הממשלה בקפלן 19.08.23
צילום: כאן חדשות

שבוע 34 להפגנות נגד הרפורמה במערכת המשפט: הערב (שבת) התקיימה הפגנה בסימן "אוזלת היד הממשלתית בטיפול בפשיעה בחברה הערבית" שכללה כמאה ארונות קבורה מ"ממצעד המתים". 

ראש עיריית טירה, מאמון עבד אלחי, שמנכ"ל העירייה שלו נרצח השבוע בעירו, נאם בהפגנה המרכזית ברחוב קפלן ותקף את הממשלה: "15 שנים אני ראש עיר, והחברה הערבית תמיד סבלה מהפקרות והזנחה. אבל זאת הממשלה הגרועה ביותר שהייתה כאן", אמר. "במקום לחזק את המשטרה מחלישים אותה, במקום לחזק בתי ספר, מחלישים אותם. זאת לא טעות, זאת מדיניות", הוסיף. 

על השר לביטחון הפנים אמר עבד אלחי: "מי שנתן לבן גביר לשמור עלינו לא רוצה לשמור עלינו. גזען שלא רוצה אותנו יגן עלינו? גזען שונא ערבים יגן על הילדים שלנו? הממשלה הזאת רוצה שנעזוב. נולדנו פה ונמות פה, וגם אם כולנו נגיע לבית הקברות אנחנו נישאר כאן".

על המנכ"ל שנרצח, עבד אל רחמן קשוע, סיפר: "הוא היה איש של שלום. ביום שני נסע עם שני רכביו קרוב לתחנת המשטרה. פתאום רכב שעצר לידם החל לירות ופגע בו בעורק הראשי. הנהג ניסה להגיע לתחנת המשטרה אבל לא היה מי שיכול היה לעזור לו. עבד לא שרד, והרוצחים שלו עדיין מסתובבים חופשי". עבד אלחי הוסיף: "ברחובות שלנו זורם דם ומה ממשלות ישראל עושות? מפרקות את המשטרה ועוצרות תקציבים שהיו אמורים להגיע לחינוך". 

בתוך כך, ראש עיריית רהט, עטא אבו מדיעם, תקף היום בתוכנית הכול פוליטי בכאן 11 את השר לביטחון הפנים איתמר בן גביר ואמר: "הוא מסית נגדנו. אני בטוח שעל רצח במגזר הערבי - בפנים הוא רוקד". 

 

הפופולריים