האם יש סיכוי ששנת הלימודים תיפתח ב-1 בספטמבר? רן ארז בריאיון

האם יש סיכוי ששנת הלימודים תיפתח בזמן? רן ארז בריאיון
לדברי יו"ר ארגון המורים, משרד האוצר לא מבין את עומק המשבר ומשרד החינוך לא מסייע. "המורים הם לא הבעיה - הם הפתרון"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ארגון המורים
צילום: ללא

יו"ר ארגון המורים רן ארז אמר כי שנת הלימודים לא תיפתח כסדרה ב-1 בספטמבר אם המשא ומתן עם האוצר ימשיך כפי שהוא. את הדברים אמר בריאיון ששודר היום (שבת) בתוכנית הכול פוליטי בכאן 11. לדבריו, "ישנם פערים גדולים בין הדרישות שלנו לבין ההסכמות של משרד האוצר. לצערי משרד האוצר כנראה לא מבין מהו עומק המשבר במערכת החינוך". 

בתוך כך, גורם באוצר אמר כי הפגישות עם ארגון המורים לא ענייניות ולא מתקדמות - כך דווח הערב בחדשות הערב בכאן 11. "בשנייה שנראה שאפשר לדבר ולהתקדם - ניכנס למרתון. אנחנו לא רוצים שביתה". מחר יתחדשו השיחות בין נציגי האוצר, החינוך וארגון המורים, אחרי הפסקה של ארבעה ימים. 

"יש שתי בעיות", אמר רן ארז בריאיון. "הבעיה הראשונה היא אורך ההסכם, והשנייה היא מה יקבלו המורים כתוספת שכר". לדבריו, תוספת השכר צריכה לפצות על השחיקה שהתרחשה בשנתיים האחרונות בגלל האינפלציה. "אנחנו לא מבקשים תוספת שכר, אלא שמירת שכר", הסביר. 

לטענתו של ארז, משרד החינוך לא מעורב כלל במשא ומתן. "מי שמנהל את המשא ומתן זה אך ורק משרד האוצר. הם בעלי המאה וגם בעלי הדעה. הם אלה שקובעים ובאים בדרישות", אמר. 

"אנחנו נחושים להיאבק לא רק למען שכר המורים, אלא למען עתיד מערכת החינוך", הוסיף ארז. "בחינוך העל יסודי חסרים 20% מהמורים. מורים מלמדים מקצועות שהם לא הוכשרו ללמד, כיתות עמוסות כדי לסתום חורים בהיעדר מורים. כל זה קורה במערכת החינוך ולמי שיושב בממשלה כנראה שזה לא חשוב. אין שום מאמץ מצדם על מנת לשפר ולקדם את מערכת החינוך".

הפופולריים