הגננת מחדרה חשודה בהתעללות - רוב הסרטונים מהגן נעלמו

הגננת מחדרה חשודה בהתעללות - רוב הסרטונים מהגן נעלמו
אמא לפעוט בגן סיפרה לכאן רשת ב: החוקרת שאמונה על התיק אמרה לכל אחד משהו אחר, אמרה גם את המילה 'פשלה', שביהמ"ש רצה לראות רק יום אחד מהסרטונים, ואח"כ כשרצו לראות את שאר הימים הם נמחקו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גן ילדים
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

לפני כחמישה חודשים נחשף בכאן חדשות חשד להתעללות בגן של מזל בחדרה. בשבוע שעבר הורים שזומנו לתחנת המשטרה גילו שהחקירה מתמקדת בתיעודים בודדים - והסיבה: שאר הסרטונים שצולמו בגן נעלמו. בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב פורסם היום (ראשון) שלהורים הוצגו רק צילומי מסך מתוך הסרטונים של ילדיהם, שעל פי החשד נפלו קורבן להתעללות מצד בעלת הגן והצוות.

אמא לפעוט בגן סיפרה בריאיון לאסתי פרז בן עמי בכאן רשת ב: "קיבלנו כל מיני תשובות. החוקרת שאמונה על התיק אמרה לכל אחד משהו אחר, אמרה גם את המילה 'פשלה'. היא טענה שבית המשפט רצה לראות רק סרטונים מיום אחד בגן, כשרצו לראות את שאר הימים הסרטונים נמחקו. היו הרבה תגובות הזויות לשאלה מה קרה".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

האם סיפרה על האירועים שהובילו אותה להבין שמשהו לא טוב קורה בגן של בנה. "אחת האימהות סיפרה שהבן שלה קיבל סטירה, כמה זמן לפני כן הגננת העלתה בטעות סרטון שבו היא אומרת לילד שהיא תיתן לו סטירה וקוראת לו אידיוט. שני הדברים האלה התחברו לי ומיד הוצאתי את הבן שלי מהגן". 

כחצי שנה לאחר האירוע, המשטרה הודיעה שהתיק נסגר. "ההורים לחצו על הגננת לכתוב מכתב התנצלות. אחרי זה היו שנתיים של שקט עד שאבא אמיץ הקליט את הילדה שלו בגן, ילדה שהתלוננה במשך חודשיים שמרביצים לה", האם סיפרה, והוסיפה שהורים רבים בגן התקשו להאמין לתלונות. "הורים היו בעד הגננת עד שלפני כמה ימים קראו להם לזהות את הילדים. 

האם תיארה תיעודים קשים שההורים צפו בהם בתחנת המשטרה. "תינוק הושאר הרבה זמן לבד על השידת החתלה גבוהה, הוא כמעט נפל. הייתה עוד תמונה של תינוקת באוויר נזרקת לכיוון העריסה. מישהי מההורים קראה בתיק על הבן שלה שנצפתה מכה", היא אומרת. 

בכאן רשת ב פורסמה היום גם הקלטה של שיחת טלפון שערכה הגננת, שבה היא נשמעת מבקשת הדרכה כיצד למחוק סרטונים מהגן. בד בבד, הורים מחו אתמול ליד הגן וספגו איומים וקללות מצד בני משפחתה של בעלת הגן, וחלקם אף טוענים לניסיון דריסה של מפגינה. בנוסף, כתובות גרפיטי רוססו על בתי הורים בשל המאבק שלהם. 

מהמשטרה נמסר: אכן נלקחו סרטונים מהימים שהתלוננו עליהם. התיק נחקר בתחנה, גם הגננת נחקרה, נלקחו עדויות מההורים. התיק סוכם עם המלצה לדין ויוצא לפרקליטות לצורך כתב אישום.

 

הפופולריים