בעקבות תחקיר כאן חדשות

הפארק, המיליונים ועבירות הבנייה: במשרד האוצר יפתחו בבדיקה

הפארק, המיליונים ועבירות הבנייה: באוצר יפתחו בבדיקה
עיריית רחובות סירבה למסור את חוו"ד היועמ"ש שאישר את הקמת הפארק | צפו בתחקיר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פארק רחובות תחקיר
צילום: כאן חדשות

בעקבות תחקיר כאן חדשות על הפארק האקולוגי החדש בעיר רחובות, הרשות לאכיפה במקרקעין במשרד האוצר תיפתח בבדיקה. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. עוד פורסם כי העירייה סירבה למסור את חוות הדעת של הייעוץ המשפטי שאישר את הקמת הפארק.

בתחקיר ששודר בחדשות הערב עלתה השאלה - איך שטח חקלאי ברחובות הפך לפארק ציבורי? ראש העיר הגיע בשבוע שעבר לחנוך פארק אקולוגי חדש, ועכשיו מתברר שבשטח הזה, חקלאי בכלל, נעשו לאורך שנים עבירות בנייה מצד הבעלים – והעירייה העלימה עין. ואיך כל זה קשור לאחיו של עורך הדין הבכיר רם כספי? 

צפו בתחקיר המלא

תגובת עיריית רחובות

"עיריית רחובות גאה במהלך שנעשה על פי חוק מתחילתו ועד סופו, כאשר חווה חקלאית ייחודית עצומה נפתחה לציבור. התיאור העובדתי של מה שנעשה במקום אינו נכון. שכירת השטח אינה טעונה אישור מועצת העיר או משרד הפנים. המבנים ההיסטוריים במקום נאטמו עם קבלת החזקה בשטח מהבעלים, ולא ייעשה בהם שימוש עד להסדרתם באמצעות היתר שימוש חורג ו/או תב"ע. נערכו פגישות עם הוועדה המחוזית לתכנון ובניה אשר תוצאתן היא קידום תב"ע לגבי המבנים במקום.

אין כל מקום להשוואה בין חווה חקלאית שנפתחת לביקור הציבור ללא תשלום, בהתאם לשימוש המותר בתב"ע ושלא למטרות מסחריות- לבין הקמת פארק מוטורי, המהווה שימוש חורג בקרקע חקלאית, ללא היתר כדין. שימוש כזה עלול לפגוע בשטחים הפתוחים, וכל כולו נועד למטרת גריפת רווחים לכיסם הפרטי של מפעילי הפארק המוטורי"

תגובתו של עו"ד אסף כספי, מבעלי הקרקע

"מדובר בכתבה שהינה כלי שרת במאבקים פוליטיים לקראת הבחירות הקרובות. אני גאה במה שעשיתי לטובת תושבי רחובות, ומצטער על צרות העין והקנאה כפי שעולים בכתבה".

הפופולריים