"בחר את קורבנותיו בקפידה": שוטר מבאר שבע נאשם כי אנס שלוש נשים

"בחר קורבנותיו בקפידה": שוטר מב"ש נאשם כי אנס 3 נשים
מח"ש הגישה כתב אישום נגד אביה סטמקר: "מכוח תפקידו היה מודע למוחלשותן של נשים אלו ובחר לנצלה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביה סטמקר
צילום: רשתות חברתיות

כתב אישום הוגש היום (שני) נגד אביה סטמקר שוטר סיור מתחנת באר שבע בגין עבירות אינוס ושיבוש מהלכי משפט כלפי שלוש מתלוננות. השוטר נאשם כי בשלושה אירועים שונים, במסגרת תפקידו, היה מעורב בטיפול משטרתי בעניינן של שלוש נשים, שנזקקו לסיוע המשטרה. הנאשם, ניצל את תפקידו ואת מוחלשותן של הנשים, וביצע את עבירות האינוס. בשניים מהמקרים, עשה זאת בביתן, ובמקרה נוסף בניידת משטרה.

לפני חודשיים התקבלה נגד סטמקר תלונה על אונס של בחורה עם מוגבלות. הוא נעצר ושוחחר למעצר בית של חמישה ימים בלבד. פחות מחודש לאחר מכן התקבלו שתי תלונות נוספות, מנשים שאין ביניהן קשר - והוא נעצר שוב. על פי התלונות של שלושת הנשים התבססה שיטת פעולה חוזרת.

סטמקר נהג להגיע לקורבנות עבירה, לבודד אותן איתו ואז לתקוף אותן מינית. שתי נשים התלוננו שתקף אותו בביתן, אחת בניידת משטרה. הוא הזדהה מראש בשם בדוי. לאחת מהן התקשר לאחר שהתלוננה על אונס, הזדהה כקצין, ביקש ממנה פרטים ואמר לה לא לדבר על כך עם איש. 

מח"ש: "הנאשם בחר את קורבנותיו בקפידה. נשים מוחלשות וחסרות תמיכה אשר נזקקו לעזרת המשטרה"

שתי נשים התלוננו במשטרה מייד לאחר שהותקפו וגם סיפרו לאנשים אחרים, אחת מהן נבדקה בחדר אקוטי. הוא אישר שקיים יחסי מין עם אחת מהמתלוננות, אבל טען שמדובר ביחסים בהסכמה. נמצא כי הוא שיקר למפקדיו במהלך הטיפול במתלוננות ובחקירותיו. בין הראיות, איכוני הטלפון שלו בבתיהן, הקלטות של שיחות שלו ועדויות של שוטרים שהיה איתן.

המחלקה לחקירות שוטרים ביקשה לעצור את סטמקר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו, בבקשת המעצר נכתב "הנאשם בחר את קורבנותיו בקפידה ובאופן המעצים את המסוכנות הנשקפת ממנו. כך, כל הנפגעות הינן נשים מוחלשות וחסרות תמיכה אשר נזקקו לעזרת המשטרה וגורמים נוספים.

הנאשם, שמכוח תפקידו היה מודע למוחלשותן של נשים אלו, בחר לנצלה ולהפוך אותן לקורבנותיו". בנוסף נכתב כי "כתב האישום מלמד על שיטת פעולה של הנאשם המאופיינת בתחכום. כך בשניים מהמקרים, התחזה לשוטר בשם דוד. הנאשם המציא לעצמו זהות חדשה לצורך מעשיו המזעזעים, במטרה שלא יתחקו אחר עקבותיו".

ממשטרת ישראל נמסר: "מייד עם היוודע בדבר החשדות ובחינת חומרי החקירה בעניינו, זה הוצא לחופשה כפויה ללא דיחוי. בימים הקרובים השוטר יוזמן לשימוע לשקילת פיטוריו, כמקובל".

סנגורו של סטמקר, עורך הדין מוני בן מוחא: "הנשאם כמובן טוען לחפותו, טוען שהדברים לא היו מעולם. חומר החקירה לא אצלנו. הנאשם אומר שמעולם לא בוצעה עבירה פלילית. כל מתלוננת היא עולם בפני עצמו, אף אחד לא טוען שהייתה פה קנוניה. לגבי כל מתלוננת יש טענות אחרות שעומדות בפני עצמן ובית המשפט יישמע".

הפופולריים