עו"ד הבן שחשוד ברצח אביו: "הוא אדם חולה, בני המשפחה סולחים לו"

עו"ד החשוד ברצח אביו: "הוא חולה, בני המשפחה סולחים לו"
הוארך בעשרה ימים נוספים מעצר בן ה-43 שחשוד ברצח אביו ובניסיון רצח אימו בחדרה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הכניסה לבניין שבו התרחש רצח בחדרה 27.08.23
צילום: ללא

בית משפט השלום בחדרה האריך היום (שני) בעשרה ימים נוספים את מעצרו של הבן שחשוד ברצח אביו - ניסים קטורזה, בן ה-81 מצרפת, וביתור גופתו, אתמול בחדרה ובניסיון רצח של אימו. במהלך מעצרו הוא יועבר לאבחון פסיכיאטרי.

עורך דינו, אבי איילון, אמר בבית המשפט כי "בני המשפחה סולחים לו, גם אימו, מאחר שמדובר באדם חולה שהיה מאושפז במוסד פסיכיאטרי בצרפת בעבר". צו איסור פרסום הוטל על שמו ותמונתו.

עוד אמר עורך דינו בדיון, כי "מדובר באירוע טראגי, שבו אדם רוצח את אביו באופן כל כך קשה". לדבריו, "אין לזה הסבר מלבד מחלת נפש קשה. החשוד אמר שהוא עשה את המעשים כי היא קיבל הנחייה מהתורה ושזה נעשה לשם שמיים. הוא היה מאושפז במחלקות סגורת בצרפת. הוא היה בטיפול תרופתי והפסיק אותו לאחרונה, אינני יודע למה. הפסקת הטיפול הביאה לתוצאה הנוראית. קיבלתי מסר ממשפחתו שהם אוהבים אותו ולא כועסים עליו. הרקע למעשים ברור למשפחתו, שהם נעשו על רקע מחלת הנפש. ספק רב אם ייקבע שיש לו אחריות פלילית".

הבוקר סיפר יוסי בלדב, שכן המתגורר עם משפחתו בדירה הצמודה לחשוד בריאיון לכאן רשת ב, על ההיכרות עם החשוד. "ידעתי שהוא בן אדם מסוכן, אבל לא ידעתי עד כמה הוא מטורף", אמר בלדב בתוכנית "קלמן ליברמן". "הוא היה עושה כל מיני דברים מוזרים, כל הזמן לבד. הוא היה מציץ על הבנות המתבגרות שלי מהעינית. תמיד לקחתי דיסטנס ואף פעם לא דיברתי איתו. התכוננתי לעבור דירה בגללו".

עוד סיפר השכן: "פעם הוא רב עם גיס שלו בחדר מדרגות, צרח צרחות מוזרות, משהו לא נורמלי. יצאתי להפריד ביניהם. מאז הגיס לא התקרב לבניין. לפני שנתיים הוא גם רדף אחרי הילדה של השכנה, זו שהזעיקה את המשטרה. אף אחד לא ידע עליו שהוא לא בסדר, לא הרשויות. הבן אדם הזה היה צריך טיפול ותרופות. כאילו הפקירו אותו. אשתי הייתה היחידה שידעה, התקשרה לשוטר הקהילתי, אבל הוא אמר שכל עוד אין תקיפה אין כלום".

הפופולריים