הבחירות לראשות עיריית ת"א: זמיר הודיע שיחבור לחולדאי

הבחירות לראשות עיריית ת"א: זמיר הודיע שיחבור לחולדאי
זמיר, לשעבר סגנו של חולדאי, הודיע בהודעת פייסבוק על כוונתו לחבור אליו ולהתמודד בבחירות הקרובות - מה שעורר תגובות זועמות בקרב מתמודדים אחרים. ברביבאי: "לא דמוקרטי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מתוך דף הפייסבוק של אסף זמיר
צילום: מתוך דף הפייסבוק של אסף זמיר

אסף זמיר הודיע היום (שני) בפוסט בפייסבוק כי יתמודד ביחד עם רון חולדאי בבחירות הקרובות שיתקיימו בחודש אוקטובר לראשות עיריית תל אביב. זמיר כיהן בעבר כסגנו של חולדאי, ובשנים האחרונות שימש קונסול בניו יורק. יחד איתם תתמודד גם סגנית נוספת של חולדאי, מיטל להבי. בהודעה שפרסם, כתב זמיר כי לא תכנן לחזור לפעילות ציבורית, אך לאור המצב הפוליטי במדינה הוא שינה את דעתו: "זה קרה מעכשיו לעכשיו, מבלי שהיו לי תוכניות לחזור לפעילות הציבורית, בזמן שהמדינה האהובה מרגישה על סף התפרקות".

זמיר פירט בהודעה כי חולדאי הוא שיזם את הפגישה והציע לו לרוץ ביחד עם חברי סיעת תל אביב 1, כאשר חולדאי יתמודד על תפקיד ראש העירייה והוא כממלא מקומו. זמיר חזר והדגיש בהודעתו כי זה לא היה מהלך מתוכנן, וכי הוא "מרגיש שאנחנו נמצאים בתקופה בה כל מי שיכול לתרום ולהשפיע במגרש הציבורי מחויב לעשות זאת".

זמיר כיהן כקונסול ישראל בניו יורק מדצמבר 2021 ועד מרץ 2023. לפני כן כיהן כחבר כנסת מטעם מפלגת חוסן לישראל בסיעת כחול לבן וכשר התיירות.

צילום: תומר נויברג, פלאש 90

ראש עיריית תל אביב חולדאי מסר: "ברוך הבא אסף. אני רואה באסף דור ההמשך בעיר וכמי שמכיר, חי ונושם אותה. אסף היה סגני בעבר ומאז צבר ניסיון רב כחבר כנסת, כשר בממשלה וכקונסול, והחל מהיום הוא שותפי לדרך. ביחד, נשמור על תל אביב מול מי שמנסים להחריב את הדמוקרטיה והחופש שלנו".

גם יובל צלנר, מועמד לראשות העירייה, הגיב: "רון חולדאי מיצה את עצמו וראוי היה שיפנה את הכיסא לטובת מי שמסוגל לעמוד באתגרים החדשים והעצומים של תל אביב. של כל תל אביב, גם דרום העיר זה תל אביב. אנחנו זוכרים את זה בתקופת שלטונו הגיע יוקר המחיה בעיר ת״א לשיא של כל הזמנים וזה לא שיא להתגאות בו".

עוד כתב צלנר: ״רון, אתה מתכסה בעלה תאנה, הגיע הזמן לשינוי ולהנהגה רעננה ומלאת אנרגיה להוביל את תל אביב לאתגרי המחר ולא לדילמות של אתמול. מי כמו אסף יודע כמה ניהול העיר בשלטון הישן הוא ריכוזי ואינו פתוח לגישות חדשות ופרספקטיבות אחרות״.

תגובתה של האלופה במיל' אורנה ברביבאי, שהכריזה לאחרונה שתתמודד לראשות העירייה: "חולדאי וזמיר, חשבתם שהקומבינה שלכם תעבור מתחת לרדאר אבל רואים לכם. תושבי העיר הזאת יבואו ויצביעו, ולי יש את ניקיון הכפיים בהובלת העיר. אם אתה רוצה להתמודד אסף, תתמודד. החיבור המסריח הזה, למשהו שהוא הכי לא דמוקרטי. ראוי לתושבי תל אביב להביא מנהיגות אחרת. בואו לא נדבר בקומבינת סידור עבודה שאחד יחזק את השני ששניהם לא יפלו יחדיו. מה זה מנהיגות משותפת? באיזה יום יחליט איזה ראש עיר?".

הפופולריים