האם שחשודה בחטיפת בנותיה: "רציתי שהילדות לא יחזרו לאבא"

האם שחשודה בחטיפת בנותיה: "רציתי שהילדות לא יחזרו לאבא"
האם מסרה בחקירה ראשונית כי היא "נבהלה מהרשויות ולכן התחבאה" • נהגי המונית שהסיעו את השלוש מבית הסבתא בגדרה לדירת המסתור בקריית ים, הועילו באיתור הבנות • אתמול נעצרה סבתן של הבנות בחשד שסייעה לבתה לחטוף אותן מאביהן שחי בארה"ב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרה וליבה
צילום: דוברות המשטרה

לאחר שנעצרה, האם החשודה בחטיפת בנותיה מסרה היום (שלישי) פרטים חדשים בחקירתה במשטרה. "רציתי שהבנות לא יחזרו לאבא כי חששתי לשלומן ונבהלתי מהרשויות, לכן התחבאתי", הסבירה החשודה. בית משפט השלום בראשון לציון האריך בשלושה ימים את מעצרה של האם. סבתן של הבנות שנעצר אתמול שוחררה בתנאים מגבילים.

הבנות בדירת המסתור (צילום: דוברות המשטרה)

מהחקירה עלה שהאם שהתה עם הבנות בדירת מסתור בקריית ים. נהגי מוניות שהסיעו את השלוש, אותרו, והם והובילו בין היתר למציאתן. אחד הנהגים הסיע אותן מבית הסבתא בגדרה לדירה בקריית ים. גורם במשטרה אמר: "הבנות אותרו שכובות על הרצפה בדירה מוזנחת, הן היו בהלם עם כניסתנו".

שתי האחיות, ליבה בת ה-8 ושרה בת ה-12, אותרו בריאות ושלמות הלילה בדירה בקריית ים ואימן נעצרה. הן נלקחו לתחנת משטרה קרובה ושם פגשו את אביהן. מה שהוביל לאיתורן היה הפרסום בארץ, כשמקור בארץ הודיע לגבר מהקהילה היהודית בארצות הברית שראה את השתיים באיזור קריית ים, ומשם הוביל לאיתורן.

אתמול נעצרה סבתן של הבנות, תושבת גדרה בת 70, בחשד שסייע לבתה בחטיפה. האחיות הגיעו ארצה למפגש עם אימן, לאחר שקיבלה אישור מהרשויות בארצות הברית. לפי קביעת בית המשפט בארצות הברית, הילדות ואחיהן נמצאות בחזקת האב - בגין הרקע הנפשי של האם.

המשטרה פתחה בחקירה עם קבלת תלונה מהאב, שחי בארצות הברית. זאת לאחר שעלה החשש כי אין בכוונתה של האם להחזיר את הבנות, כפי שהתחייבה. החשד עלה בעקבות מפגש שנקבע עימן השבוע ולא התבצע.

מעצר האם (צילום: דוברות המשטרה)

הזוג ירד מהארץ לפני עשור והתגוררו בארצות הברית. לשניים נולדו שלושה ילדים, שתי בנות ובן בכור. לאחר שהזוג נישא, המערכת הזוגית עלתה על שרטון והם נפרדו. 

עורכת הדין לירון אוכמן, שמייצגת את האב, מסרה לכאן חדשות: "התבשרנו לפי זמן קצר כי עלה בידי משטרת ישראל לאתר את הקטינות. אנחנו ממש שמחים שהמאמצים המשפטיים והתקשורתיים שלנו גרמו להבין כי מדובר באירוע חטיפת ילדים החוסה תחת אמנת האג, וזה מה שאפשר למעשה לרשויות לפעול בכל האמצעים שעומדים לרשותן לאיתור הבנות. שיתוף הפעולה של הציבור, בעקבות הפרסומים התקשורתיים, הביא לנקודת המפנה הדרמטית שיורחב עליה עוד בהמשך". 

הפופולריים