מנהלת פעוטון "בייבילנד" בקריית אתא הורשעה בהתעללות ובתקיפת פעוטות

מנהלת פעוטון "בייבילנד" בקריית אתא הורשעה בתקיפת פעוטות
שרית בן חמו הורשעה בבית המשפט המחוזי לאחר שהודתה במעשים המיוחסים לה בכתב האישום אך כפרה באשמה • כתב האישום פירט עשרות פעולות אלימות שתועדו על ידי בן חמו במצלמות האבטחה בתקופה של שלושה חודשים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרית בן חמו
צילום: חן ביאר

פרשת ההתעללות פעוטון "בייבילנד" בקריית אתא: בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע הבוקר (שלישי) את מנהלת הפעוטון שרית בן חמו בת 50 מקריית אתא שהואשמה במאי 2022 בהתעללות ותקיפת פעוטות. כתב האישום פירט עשרות פעולות אלימות שתועדו על ידי בן חמו במצלמות האבטחה בתקופה של שלושה חודשים. באותה התקופה היו בפעוטון 14 ילדים מתחת גיל שלוש וחלקם בני פחות משנה.

השופט ארז פורת קבע כי בן חמו תקפה פעוטות בשבעים ושישה מתוך מאה עשרים ואחד המקרים אשר פורטו בכתב האישום. עוד קבע כי המעשים שבוצעו באחד הפעוטות מגיעים לכדי התעללות ושהיקף האלימות שהופנתה כלפיו חריג גם ביחס לשאר ילדי הגן. מנגד, השופט זיכה את הנאשמת מהמעשים הנוגעים להושבתם של הילדים על "כסא החשיבה" ומצא שאין דופי פלילי בדרך שבה בוצעו המעשים ולכן אין להרשיעה בעבירה של התעללות נפשית בכלל ילדי הפעוטון. עוד נקבע שביחס לחלק מהמעשים ניסוח כתב האישום החמיר יתר על המידה עם הנאשמת.

בכתב האישום נטען שבן חמו הטילה אימה על הפעוטות, אילצה אותם לשבת פרקי זמן ממשוכים ללא תזוזה על ספסל שכונה "כסא חשיבה" ונהגה לפעול באלימות בזמן האכלתם. בן חמו הודתה במעשים שמייחס לה כתב האישום אך כפרה באשמה.

סנגורה עו"ד תומר נווה טען שהמעשים שתועד אינם מגיעים לרף הפלילי, ולא מהווים התעללות או תקיפה אלא לכל היותר "תגובה גסה" להתנהגות חריגה מצד פעוטות בגן. בן חמו טענה במהלך חקירתה כי נהגה בילדים כמו בילדיה ונכדיה.

 

הפופולריים