ירי לעבר בי"ס במזרח ירושלים שעבר למערכת חינוך ישראלית

ירי לעבר בי"ס במזרח ירושלים שעבר למערכת חינוך ישראלית
בבית הספר שנמצא בכפר עקב נכתב - "לא ניתן ששנת הלימודים תיפתח". הרקע לאירוע: התנגדות של גורמים קיצוניים פלסטינים להכנסת תוכנית הבגרות הישראלית והוצאת התוכנית הירדנית-פלסטינית ממוסדות החינוך
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ירי לעבר כפר עקב
צילום: ללא

פרסום ראשון: ירי בוצע הלילה (רביעי) לעבר בית ספר בכפר עקב שבמזרח ירושלים ועל קירותיו רוסס המסר - "לא ניתן ששנת הלימודים תיפתח". הרקע לאירוע הוא התנגדות של גורמים קיצוניים פלסטינים להכנסת תוכנית הבגרות הישראלית והוצאת התוכנית הירדנית-פלסטינית ממוסדות החינוך.

במקום הושארו מסרים בשם ארגון "חללי אל אקצא של הפתח", שהבהיר שלא יאפשר לימודים בבית הספר עם תוכנית החינוך הישראלית. עקב המיקום הבעייתי והמורכבות של הכפר, המשטרה תיכנס אליו לבדיקה רק בתיאום עם הצבא, דבר שאמור לקרות בהמשך.

בחקירת האירוע מעורבים שב"כ, משטרה וצבא. האירוע נודע לרשויות בעקבות דיווח של קב"ט למרכז השיטור המשימתי. בשלב זה, לא הוגשה עדיין תלונה בנושא. בית הספר הוא אחד מתוך ארבעה שאמורים לעבוד במתכונת לימודים זו והיו אמורים להיפתח בתחילת שנת הלימודים הבאה.

בכפר עקב חיים יותר מ-70 אלף פלסטינים, ורובם הגדול מחזיק בתושבות ישראלית - כלומר בתעודת זהות כחולה ומעמד של תושב ירושלים. בפועל, שטח השכונה נמצא מחוץ לגדר ההפרדה, ותושביו שרוצים להיכנס לישראל עוברים במחסום קלנדיה. בתוך השטח עצמו החלוקה מבלבלת בין הבניינים והשטחים שבשליטה ישראלית מול פלסטינית, והסמיכות לרמאללה משאירה את השטח ללא בעל בית אחראי.

לכאורה הריבונות בכפר היא ישראלית, אך למשטרת ישראל קשה מאוד לעבוד שם ובפועל אין כמעט אכיפה בשום נושא. מצב זה מאפשר בין היתר כניסה של שוטרים פלסטינים שנמצאים במרחק דקת נסיעה מרמאללה, ויכולים לעצור את מי שהם רוצים - למרות שאין להם כל סמכות חוקית לכך.

 

 

הפופולריים