האזינו למהדורה הראשונה

לראשונה מקום המדינה: שינוי היסטורי במהדורות החדשות של כאן רשת ב

לראשונה מקום המדינה: שינוי היסטורי במהדורות כאן רשת ב
פס הקול של מדינת ישראל התחדש: הפורמט החדשני כולל שיתוף פעולה ייחודי עם התזמורת הסימפונית ירושלים. המרכיבים הנוסטלגיים במהדורה והשינויים המהפכניים החדשים - כך זה נשמע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קובי ברקאי במהדורת החדשות של כאן רשת ב
צילום: כאן רשת ב

האזינו למהדורה הראשונה לאחר השינוי ההיסטורי

קול ישראל מירושלים - השעה להתחדש: "קול ישראל מירושלים שלום רב, השעה שבע והרי החדשות, תחילה עיקרן". מהדורות קול ישראל משודרות באותה המתכונת כבר עשרות שנים. יום אחר יום שידרו המהדורות, בכל שעה עגולה, את האירועים הגדולים והמכוננים בתולדות ישראל, החל מימי המנדט הבריטי כ"שידורי ארץ ישראל", דרך הקמת השידור הציבורי בשנות השישים ועד ימינו. כעת, לראשונה אי פעם - מהדורות החדשות, המשודרות בכל שעה עגולה בכאן רשת ב - תחנת האקטואליה של כאן, תאגיד השידור הישראלי, מתחדשות.

מדובר בפרויקט היסטורי ומורכב של חטיבת החדשות בתאגיד השידור הישראלי ובמרכזו שיתוף פעולה ייחודי עם התזמורת הסימפונית ירושלים, שהקליטה במיוחד נעימת מוזיקה חדשה וקצבית שתלווה את המהדורה החדשה של כאן רשת ב. שינוי משמעותי וייחודי נוסף הוא, כי לראשונה בישראל המהדורות יתחילו חצי דקה לפני השעה העגולה במתן כותרות.

כיוון שמדובר בשינוי היסטורי, החליטו בתחנה לשמר את המרכיבים הנוסטלגיים שמלווים את שידורי החדשות ברדיו מראשיתם ובהם: אות ה"פיפס" הנוסטלגי שמעיד על תחילת המהדורה לצד "קול ישראל מירושלים". מרכיבים אלו נשמרו לאות הוקרה לפס הקול הנוסטלגי שהיה מזוהה עם שידורי החדשות בישראל לאורך עשרות שנים.

גל ברגר, מנהל תחנת כאן רשת ב, התייחס לאירוע ההיסטורי: "תחנת רשת ב משדרת מתקופת קום המדינה כתחנה המובילה את שידורי האקטואליה בישראל. לאורך השנים מהדורות השעה העגולה היו כקודש הקודשים של העשייה החדשותית והן נשמרו בתבנית שלהן ממש עד עצם היום הזה. לא בכל יום אנחנו מעדכנים גרסה לפס הקול ההיסטורי של החדשות בישראל ואנחנו מאוד גאים לעשות זאת ולהכניס את מהדורות החדשות העגולות לעידן חדש, במתכונת שמותאמת לשנת 2023".

מי שהלחין את הנעימה הוא עופר מאירי. "כבוד גדול עבורי להלחין את פס הקול החדש של מהדורות החדשות של ישראל ברדיו", אמר מאירי. "מהדורות השעה העגולה היו במשך עשרות שנים עמוד התווך של השידור הציבורי ולכן היה חשוב לי בתהליך העבודה לשלב מרכיבים מוזיקליים שמצד אחד הם עדכניים ומצד שני נותנים מקום של כבוד למהדורות הנוסטלגיות", אמר.

הפופולריים