עקב ביטול אירוע בנושא סרבנות - מנהל הגימנסיה הרצליה התפטר

עקב ביטול אירוע סרבנות - מנהל הגימנסיה הרצליה התפטר
המנהל זאב דגני מחה על ביטולם של הצהרת בני נוער על סירוב להתגייס לצה"ל ושל מפגש תלמידי התיכון עם פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני
תיכון הגימנסיה הרצליה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מנהל הגימנסיה הרצליה בתל אביב, זאב דגני, הודיע היום (ראשון) על התפטרותו עקב החלטת ועד בית הספר שלא לאפשר קיום שני אירועים. הראשון - הצהרת בני נוער על סירוב להתגייס לצה"ל, שתוכנן להיום, והשני - פגישה של תלמידי התיכון עם פורום המשפחות השכולות הישראלי- פלסטיני, שתוכנן למחר. דגני הודיע כי יישאר בתפקידו עד שיימצא לו מחליף.

מ"מ מנכ"ל משרד החינוך מאיר שמעוני שלח מכתב להנהלת בית הספר בשישי, בו המליץ "לשקול מחדש את קיום האירוע בכתלי המוסד החינוכי וכן את אופן קיום האירוע כך שיעמוד בהוראת הדין". שמעוני הוסיף: "אי שמירה על הדין וההנחיות עשויה להביא לנקיטת צעדים שונים לרבות שלילת הכרה ותקצוב של מוסד החינוך ושלילת אישור העסקה".

לפני כחודש אסר משרד החינוך על פורום המשפחות הישראלי-פלסטני להופיע בבתי הספר, מאז ששונו הקריטריונים למרכז של תוכניות חיצונית בבתי הספר. בהודעת משרד החינוך לפורום נכתב: "כל השוואה בין השכול של משפחות חללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה עם שכול של נפגעים מפעולות הגנתיות של צה"ל – אינה מקובלת, ואינה מתיישבת עם הערכים שמקדם משרד החינוך, ויש בה משום פגיעה קשה בזכרם של חללי צה"ל וברגשות בני משפחותיהם". למרות האיסור, הוחלט בבית הספר להמשיך בקיום המפגש של הפורום עם תלמידי התיכון, שבוטל היום.

הפופולריים