3 נרצחים ביממה בכפר קרע: "אין בעל תפקיד בחברה הערבית שלא מאוים"

3 נרצחים ביממה בכפר: "אין בעל תפקיד ערבי שלא מאוים"
ראש העירייה האשים את הממשלה באלימות ברחוב הערבי ואמר לכאן רשת ב כי יש בציבורו "מחשבות על מרי אזרחי" | האזינו לריאיון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת הרצח בכפר קרע
צילום: דוברות המשטרה

אחרי ששלושה בני אדם נרצחו בעירו תוך יממה אחת, ראש עיריית כפר קרע, פראס בדחי מסרווה, האשים היום (ראשון) בריאיון לכאן רשת ב: "ממשלת ישראל היא הנושאת באחריות למה שקורה ברחוב הערבי". לדבריו בתוכנית "סדר יום", "זו מדינה שמתהדרת בהיותה מדינה דמוקרטית, מדינת חוק, אבל אין בה דמוקרטיה ואין חוק. אין דין ואין דיין ברחובות, בכפרים וביישובים הערבים. האנדרלמוסיה חוגגת לעיני המשטרה וממשלת ישראל".

האזינו לריאיון עם ראש עיריית כפר קרע בתוכנית "סדר יום"

"האזרחים הערבים שואלים מדוע כשהתופעה הזאת הייתה בנתניה ובנהריה ידעו למגר אותה?", אמר מסרווה. "אין לי תשובה לשאלה הזאת, מלבד זה שממשלת ישראל מעוניינת בהמשך המלחמה הקיימת בין ארגוני הפשיעה בחברה הערבית. איך מדינה יכולה להתהדר בתואר מדינת חוק כאשר אין חוק ברחוב הערבי?", הוא תהה. הוא המשיך ואמר כי "מי שחושב ששב"כ לא נמצא בחברה הערבית טועה", והוסיף כי צריך להגדיר את האלימות בחברה כמכת מדינה ו"לתת כלים ומשאבים למשטרה כדי למגר את התופעה".

ראש העירייה אף אמר כי "יש מחשבות על מרי אזרחי", והסביר: "כולם צריכים לשבות, לא לצאת לעבודה ולשבת בבית, כדי להגן על הילדים שלהם, וההשפעה בוא תבוא. אנחנו לא יכולים לשלוח את הילדים שלנו לבתי ספר כי אנחנו לא בטוחים שהילדים יחזרו בשלום".

אתמול נורה למוות האימאם שייח' סאמי עבד אל-לטיף בן ה-60, בזמן שיצא מתפילה במסגד בכפר קרע. עבד אל-לטיף הוא ראש תנועת ה"דאווה" ומאנשי הסולחה בכפר. מותו נקבע במקום. ערב קודם נרצחו ביריות פואד נסראללה בן 33 מקלנסואה וגיסו מוחמד (סעיד) ערביד בן ה-13 מכפר קרע. מחקירה ראשונית עלה כי השניים, תושבי קלנסווה וכפר קרע, נורו תוך כדי נסיעה ברכב, איבדו שליטה והידרדרו עימו לצד הדרך. ערביד הוא בן דודו של לית' ערביד, בן ה-18 שנרצח גם הוא בכפר לפני חודש.

הפופולריים