"האימא של החיילים" מקבלת את עיטור הנשיא

"האימא של החיילים" מקבלת את עיטור הנשיא
עיטור הנשיא הוענק לפרשנית כאן חדשות כרמלה מנשה. מחר תחזור מנשה להגיש תוכנית רדיו בכאן רשת ב לראשונה מזה עשר שנים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כרמלה מנשה עם הנשיא הרצוג
צילום: -

כרמלה מנשה עם הלוחמים בשטח ועם החייל מספר 1 | הכתבה של מיכל רבינוביץ'

כרמלה מנשה, הפרשנית הצבאית של כאן חדשות קיבלה היום (רביעי) את עיטור הנשיא, המיועד למי שתרמו תרומה יוצאת דופן למדינת ישראל. בנימוקי קבלת העיטור נכתב: "כרמלה מנשה סיקרה את התחום הצבאי והביטחוני במשך שנים אשר במהלכן חשפה אירועים בתחום הפרט והצבא. בזכות פעילותה נקבעו נורמות חדשות בכל מה שקשור לבעיות הפרט בצבא. מספר הטלפון של כרמלה היה כתוב בכל בסיסי צה"ל והיא זכתה לכינוי ה'אמא של החיילים'. מנשה הייתה הכתבת הצבאית הראשונה בשידור הציבורי והיוותה סמל לחופש עיתונות וחופש ביטוי".

מנשה תחזור מחר לעמדת המגישה לאחר כעשר שנים. היא תגיש תוכנית שבועית שתקרא המסייעת יחד עם הכתב לירן כוג'הינוף. התוכנית תשודר בימי חמישי בשעה 19:00 בכאן רשת ב, ותעניק במה לחיילים ולמשפחותיהם שנתקלו בבעיה או עוולה בזמן שירותם הצבאי וגם תעסוק בסוגיות הקשורות בצה"ל. צוות התוכנית הקים עמוד פייסבוק ייעודי לפניות, אליו כבר הצטרפו אלפי עוקבים:

https://www.facebook.com/groups/carmelakan/?ref=share&mibextid=WiMSqg

כרמלה מנשה מסרה אחרי הזכייה: "בימים אלה שהעיתונות אינה זוכה להערכה והפכה לשק אגרוף של הממסד כשהוא נחשף בקלונו, עצם עיטור הנשיא שמוענק לי מלמד על גדולתו וחשיבותו של השידור הציבורי שהוא קול המצפון של העיתונות בעידן העבדות לרייטינג. עיתונות שאינה תלויה בדבר, לא בבעלי שררה ולא בבעלי הון, שידור ציבורי שאני גאה להימנות עם עובדיו - חובה אזרחית לשמר אותו".

"להמשיך לפעול לשמירת חופש הביטוי, לא רק כסיסמא. אמת ואומץ, מעקב וביקורת אחר קבלת החלטות, חתירה למימוש זכות הציבור לדעת. במרכז עבודתי צמיד היה הגורם האנושי, כבוד האדם, ביטחונם האישי של החיילים והמפקדים. מעולם לא הוכתב לי טון הדיבור, מעולם לא הודרכתי להסתיר, דיוק ואמינות ועם זאת מעורבות. לא כעובר אורח. מחובתנו להתריע, לעקוץ, ולחולל שינוי ולהציף באור מקומות", הוסיפה מנשה.

הפופולריים