אלעד, חווה אלימות קשה בתיכון בחדרה: "המורות מפחדות ולא יכולות לעשות כלום"

"המורות מפחדות ולא יכולות לעשות כלום"
בעקבות התקיפה החמורה אתמול בבית ספר תיכון בחדרה, נער שהותקף לפני שנתיים באותו בית הספר מספר על התקיפה שחווה • אימו של הנער: "המערכת כובלת את המורים מלנקוט בצעדים מחמירים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קטטה תיכון חדרה
צילום: ללא קרדיט

אלעד, נער בן 18 מתיכון חדש בית אליעזר בחדרה, מספר על תקיפה שחווה לפני שנתיים, באותו תיכון שבו תועדה אתמול (ראשון) תקיפה חמורה שבה חמישה נערים תקפו נער אחד עד זוב דם. אלעד מספר שבזמן שהיה תלמיד כיתה י' תקפו אותו ארבעה נערים בכיתה ט' והכו אותו. לא ננקטו צעדים משמעתיים כלפי אותם ילדים, ואילו אלעד הושעה מבית הספר. כשהוריו פנו להנהלת בית הספר נאמר להם שהנערים בחטיבה ולכן התיכון לא יכול להשעות אותם "אמרו לי לך תיגש למשטרה אנחנו לא מטפלים בזה - הרגשתי שהם לא רוצים לקחת אחריות עליהם". אלעד מספר שאירועי אלימות הם דבר שבשגרה "זה לא קורה פעם בשבועיים פעם בחודש- זה קורה כל יום"

אילנית, אימו של אלעד, מספרת שנאמר לה להגיש תלונה במשטרה והיא סירבה "אני כל כך מבינה את ההורים שלו שלא מוכנים להתלונן במשטרה ולא מוכנים להיחשף, כי אני עשיתי אותו דבר. לא הייתי מוכנה להיחשף ולא הייתי מוכנה לפגוע בילדים שפגעו בילד שלי. יכלתי ללכת למשטרה ולפתוח תיק אבל אני הייתי פוגעת בעתיד של הילדים האלו". בנוגע לטיפול במקרי האלימות ע"י בית הספר היא אומרת: "מערכת החינוך במדינה שלנו כובלת את המורים שלנו מלעשות צעדים רציניים, מלנקוט בצעדים מחמירים בעניין. להשעות ילד ליום אחד זה לתת לו מתנה".

ריאיון עם הנער שהותקף בתיכון לפני שנתיים

 

תגובת ביה"ס: "בעקבות אירוע האלימות שאירע היום בבית ספרנו, נעצור את מערכת השיעורים השגרתית ונקיים שיעור חינוך בנושא. השיעור יעסוק במניעת האלימות, בתופעת העומדים מהצד ובמשמעויות הפוגעניות של הפצה ברשת עבור כל הנוגעים בדבר. כמו כן, יתקיים הליך משמעתי מול התלמידים המעורבים באירוע על ידי הנהלת בית הספר. וכן יתקיים תהליך חינוכי בשיתוף הצוות החינוכי ומועצת התלמידים בתקווה לימים רגועים יותר"

תגובת משרד החינוך: "אנו רואים את האירוע בחומרה רבה, הנושא מטופל באופן מעמיק על ידי הנהלת בית הספר וגורמי מקצוע"

תגובת דוברות משטרת מחוז חוף: "בהמשך לסרטון שהופץ אתמול ברשת והפך ויראלי, בו נראים מספר תלמידים מכים תלמיד בתוך בית ספר בחדרה. משטרת חדרה פתחה בחקירה יזומה במסגרתה אותרו הנערים החשודים והובאו לחקירה במחלק הנוער בתחנת חדרה. מנגד, הקורבן ומשפחתו סרבו להגיש תלונה בשלב זה. החקירה נמשכת כעת ובכוונת המשטרה למצות את הדין עם המעורבים"

הפופולריים