הרופאים זועמים על החזרת פינות העישון בנתב"ג: "לבדוק אינטרסים זרים"

זעם על החזרת פינות העישון בנתב"ג: "לבדוק אינטרסים זרים"
ההחלטה של רשות שדות התעופה להחזיר פינת עישון בנתב"ג מעוררת את זעם הרופאים, שרמזו כי ייתכן וחברות הטבק מעורבות במהלך. לכאן חדשות נודע כי בהמשך יוצבו עוד פינות עישון בנמל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתב"ג, נמל התעופה בן גוריון
צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

הזעם על החזרת פינת העישון בנתב"ג: איגוד רופאי הבריאות התייחס למהלך ורמז לאינטרסים זרים בהחלטה להחזיר את חדרי העישון. בנוסף, ביקרו באיגוד את משרד הבריאות על כך שהם רק כותבים מכתבי בקשה ולא נלחמים בהחלטה.

לכאן חדשות נודע כי בשלב זה מדובר בפינה אחת זמנית ובהמשך יוצבו כמה (ככל הנראה שלוש או ארבע). גורמים ברשות שדות התעופה אמרו לכאן חדשות כי הסיבה היא מקרים רבים שאנשים מעשנים בסופו של דבר במטוסים עצמם, לאחר שחווים עיכובים בהמראות וכדומה. פינת העישון הוחזרה לנתב"ג לאחר שבשלוש השנים האחרונות לא היו פינות עישון בנמל כלל.

איגוד רופאי בריאות הציבור והחברה הרפואית למניעה ולגמילה מעישון וההסתדרות הרפואית הגיבו, כאמור, בחריפות להחזרת הפינה. "החזרת העישון לנתב"ג היא החלטה אומללה המשקפת את הנסיגה לאחור במאבק בנזקי העישון, הנובעת מחוסר מחויבות פוליטית לבריאות הציבור. אוזלת היד בהגנה על הציבור מתעשיית הטבק ונזקיה עולה בחיי אדם".

"מתוך 8,000 קורבנות ישראלים שמתים כל שנה מנזקי עישון", ציינו בהודעה, "כ-800 מתים מעישון כפוי. הוכח במחקרים שקיימת חשיפה משמעותית לעישון כפוי באזורים הסמוכים לחדרי עישון, בנוסף לחשיפה העצומה של המעשנים עצמם".

בהודעת הרופאים נטען כי "יש לבחון האם בהחלטת רשות שדות התעופה להחזיר חדרי עישון מעורבים אינטרסים זרים ומה הייתה מעורבותן של חברות הטבק בהחלטה".  

"מנכ"ל משרד הבריאות, מר משה בר סימנטוב, הבטיח לפני חמש שנים לתקן את הליקויים החמורים בחוק איסור עישון במקומות ציבוריים. בין היתר הוא הבטיח לבטל את חדרי העישון, כמקובל בעולם ועל מנת להציל חיי אדם. ראוי שמשרד הבריאות יפעיל את השפעתו כדי להגן על בריאות הציבור בהתאם לחובתו, ולא יסתפק במכתבי בקשה", נאמר על ידי נציגות הרופאים.

הפופולריים