המחדל בערד: פרטים ראשונים מחקירת מותו של אברהם ברוך

המחדל בערד: פרטים ראשונים מחקירת מותו של אברהם ברוך
ממצאי התחקיר, לפי מחוז דרום וכבאות והצלה, ניתן לקבוע בהתבסס על איכון לווייני של הרכב, כי זמן הגעת הכוח הראשון לזירה עמד על ארבע דקות. עוד נמסר כי הדיווח הראשוני על חילוץ נעשה 11 דקות מרגע הגעת הכוחות לזירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אברהם ברוך
צילום: .

פרטים חדשים בתחקיר המחדל בערד, שהוביל למותו של אברהם ברוך, נמסרו היום (רביעי) ממחוז דרום. לפי הממצאים בכבאות והצלה, ניתן לקבוע בוודאות ובהתבסס על איכון לווייני של הרכב כי זמן הגעת הכוח הראשון לזירה עמד על ארבע דקות.

זמן החילוץ הוערך בתחקיר הראשוני כשבע דקות מרגע ההגעה. זאת נגזר מעדויות הלוחמים, תיעוד חומרים ויזואליים ושיחזור ראשוני של פעולות החילוץ בזירה. ממצאים חדשים שנבדקו ונסמכו על חתימה דיגיטלית של מכשירי הקשר עולה כי הדיווח הראשוני על חילוץ הלכוד למרחב מוגן להמשך טיפול רפואי נעשה כ-11 דקות מרגע ההגעה לזירה.

בתחקיר עלו עדויות נוספות שנבדקות בשלב זה, המצביעות על חילוץ מהיר יותר הנע בין שבע דקות לכמעט 12 דקות, לכל המאוחר. בזמן הזה שני לוחמי האש התמודדו עם השריפה תוך שהם נדרשים לפרוס קווי מים עד לקומה הרביעית ,לחדור לדירה, לחלץ את הלכוד, ולסרוק אחר לכודים נוספים.

בתחקיר שנערך במחוז דרום בוצע תחקיר הכולל שיחזור האירוע, בדיקת איכוני הרכבים, סריקת ותמלול מערכות הקשר, ניתוח סרטוני וידאו ברשתות החברתיות ועדויות הלוחמים וכוח העזר באירוע.

שרית חתמי, אחייניתו של אברהם אמרה: "זו הייתה רשלנות פושעת מהרגע הראשון. לא היה לו סיכוי עם האמצעים שהיו שם. מתחנת ערד הגיעו שני כבאים עם כבאית מסכנה. במשך 10 דקות הוא זעק והוא חירש. בסרטון בטוויטר ראיתי את נפנוף הידיים שלו כי הוא כבד שמיעה".

עוד הוסיפה חתמי כי "לא יאמן ששולחים משלחת כיבוי למרוקו אבל בערד אין ציוד ואין כבאים. אין אפילו סולם. לא משחררים לנו את הגופה כי רוצים לנתח אותה, מה יש לבדוק? ראו בכל סרטון איך הוא מת בשריפה, אנחנו רוצים להביא אותו לקבורה ואח"כ נשקול את צעדינו".

הפופולריים