פרסום ראשון

פרשת המפכ"ל והדקירה: הפוליגרף של אלקלעי - והדוח הרפואי

פרשת המפכ"ל והדקירה: הפוליגרף של אלקלעי - והדוח הרפואי
אלקלעי נמצא דובר אמת בשאלה אם שבתאי ביצע לעברו "תנועת דקירה ברורה" | כל הפרטים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המפכ"ל יעקב שבתאי
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

תלונה הוגשה במחלקה לחקירות שוטרים נגד מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי בידי ניצב בדימוס אמנון אלקלעי, בטענה כי שבתאי דקר אותו ברגלו ב-20 ביוני במהלך דיון בבית הספר לשוטרים. בחדשות הערב בכאן 11 נחשף היום (חמישי) הדוח הרפואי של התקרית בה נדקר ניצב אלקלעי: "חתך מסכין בירך, בחלק החיצוני, בעומק סנטימטר אחד ובאורך חצי סנטימטר.

אלקלעי הגיש למחלקה לחקירות שוטרים בדיקת פוליגרף, שעבר לאחרונה ושבה נמצא דובר אמת, בשאלה אם נפצע בעקבות "תנועת דקירה ברורה" שביצע שבתאי לעבר רגלו - בעוד שבסביבת המפכ"ל טוענים שסכינו נשמטה בשעה שחתך פרי.

מקורבים לאלקלעי אומרים כי החליט להגיש את התלונה כעת מכיוון שבעת המקרה חש מבוכה וחוסר רצון לפגוע במשטרה, אך לאחר השקרים של סביבת המפכ"ל בנושא, והתנהגותו הפזיזה של שבתאי לטענתו, החליט להתלונן. אלקלעי קיבל בזמנו טיפול רפואי בבית חולים ונזקק לתפרים ברגלו.

המסמך הרפואי

עורך הדין אלירם בקל, המייצג את המפכ"ל בפני ועדת מירון, מסר בתגובה: "דומה כי מר אלקלעי החליט לעשות כל שביכולתו על מנת להישאר בתודעה הציבורית, גם במחיר של פגיעה במשטרה ובעומד בראשה בתקופה מורכבת זו. לאחר שניסה לפגוע במפכ"ל בעדות מגמתית בוועדת מירון, ולאחר שניסה לפגוע במפכ"ל בהצגה חלקית של אירועי שומר חומות, יצא מר אלקלעי לאחרונה לסבב ראיונות ששיאו, כפי שהסתבר היום, בדיווח על הגשת תלונה בגין אירוע שהתרחש לדבריו לפני כשלוש שנים. למר אלקלעי אין כל הסבר לשאלה מדוע התעכב בהגשת התלונה במשך כל השנים הללו, ולא בכדי. המפכ"ל יידרש לתלונה מביכה זו בדרכים המקובלות, ובשלב זה אין לו אלא לאחל למר אלקלעי שימצא דרכים טובות יותר, ובעיקר ראויות יותר, למלא את זמנו לאחר פרישתו".

ממשטרת ישראל נמסר: "במידה ויידרש, יתייחס המפכ"ל לתלונה במקומות המקובלים".

הפופולריים