פרסום ראשון

ביהמ"ש דחה עתירת רוצח כי לא שילם פיצויים

ביהמ"ש דחה עתירת רוצח כי לא שילם פיצויים
פרנסואה אבוטבול רצח את הנער רענן לפני 18 שנה סמוך למועדון בשפיים, וטרם שילם למשפחת הקורבן שני מיליון שקלים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כלא מעשיהו
צילום: אבי דישי, פלאש 90

פרסום ראשון: בית משפט המחוזי בלוד דחה את עתירתו של הרוצח פרנסואה אבוטובול, נגד ועדת הקציבה, שהחליטה שלא לקצוב את עונש מאסר העולם שנגזר עליו, בגין רצח הנער רענן לוי. כפי שפורסם היום (שלישי) בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב, ההחלטה התקבלה לאחר שנקבע שגילוי אמפתיה מצד אבוטבול, אינו מספיק, נוכח העובדה שטרם שילם למשפחת הקורבן שני מיליון שקלים שנפסקו לחובתו.

לפני כחצי שנה נדחתה בשנית בקשתו של אבוטובול שרצח את הנער בסמוך למועדון בשפיים לפני 18 שנה, לקציבת עונש מאסר העולם שנגזר עליו. באותה התקופה הרוצח לא אמר נואש והגיש ערעור על אי קציבת העונש, זאת על אף שנשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל את המלצת הוועדה שלא לקצוב את מאסר העולם שנגזר עליו.

זאת לפי הנימוק העיקרי כי אבוטבול לא שילם למשפחתו של הקרבן שני מיליון שקלים פיצוי שנקבע במסגרת תביעה אזרחית לפני כתשע שנים. עוד עלה כי משפחתו של הקורבן מתקשה לפעול בהליכים לגביית הפיצויים, נוכח חשש של עורכי דין לפעול לגביית החוב ממשפחת אבוטבול.

אלא שאבוטבול מצידו טען בערעורו כי אי תשלום הפיצויים לא אמור להוות שיקול, וכי יש להתייחס לכך שהביע צער וחרטה, ואף לקח חלק בהליך טיפולי. כמו כן ציין אבוטבול כי מצבו הכלכלי אינו מאפשר את תשלום הפיצויים, אלא שהרכב של שלושה שופטים דחה בשבוע שעבר את ערעור.

בית המשפט בלוד צייו שהרוצח לא די הביע אמפתיה כלפי משפחת הקורבן, בשעה שהוא אינו משלם את דמי הפיצויים. השופטים אף הטילו ספק בטענות לקשיים כלכליים של אבוטבול, נוכח הפקדות משמעותיות של כספים לקנטינה שלו בבית הסוהר. סניגורו של אבוטבול עורך הדין מאור שגב, הבהיר כי לא מדובר בסוף פסוק.

"החלטת ביהמ"ש תקדימית מנוגדת לחוק ולפסיקה. עד היום לא הייתה החלטה אחת המונעת קציבת עונש רק על בסיס אי תשלום פיצויים במסגרת תביעה אזרחית. מרשי עשה כל שביכולתו כדי לשלם למשפחת המנוח ללא כל הצלחה עקב התנגדות משפחת המנוח לקבלת הכספים, בימים אלה אנו פועלים כדי להגיש בקשת ערעור כדי לשנות את ההחלטה התקדימית הזאת", טען שגב. 

הפופולריים