מתקפת הסייבר על בי"ח בי-ם: חקירת הרשות להגנת הפרטיות

מתקפת הסייבר על בי"ח בי-ם: חקירת הרשות להגנת הפרטיות
בעקבות החשד למתקפת סייבר בבית החולים שאול איתנים בירושלים, פתחה הרשות להגנת הפרטיות בחקירה, ממנה עולה כי ישנה סבירות לדליפת מידע אישי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מתקפת סייבר
צילום: סלימאן חאדר, פלאש 90

בעקבות החשד למתקפת סייבר בבית החולים כפר שאול איתנים פתחה הרשות להגנת הפרטיות בחקירה מנהלית היום (רביעי), במטרה לבחון את האירוע. בחינה ראשונית של אירוע אבטחת המידע מעלה כי הוצפנו שרתים המאחסנים מידע אישי, ומשכך קיימת סבירות כי דלף מידע אישי.

משרד הבריאות עדכן אתמול על החשד למתקפת סייבר בבית החולים כפר שאול איתנים. כתוצאה מכך, בית החולים עבר לנוהל ידני. הצוותים הרפואיים ממשיכים לטפל במטופלים וזאת במקביל לבדיקה של האירוע על ידי צוות הסייבר במשרד הבריאות ומערך הסייבר הלאומי.  

הרשות להגנת הפרטיות מדגישה כי חל איסור לעשות כל שימוש במידע אישי, בין אם מפורסם בפומבי ובין אם לאו, וכי במקרה של הפרת הוראות החוק הרשות עשויה להפעיל סמכויותיה הפליליות והמנהליות כנגד המפרים.

הרשות פרסמה אזהרה דומה גם בעקבות אירוע אבטחת המידע החמור שהתרחש לאחרונה בבית החולים מעייני הישועה במסגרתו דלף מידע אישי על מטופלים. כמו כן, הרשות מבקשת להנחות את הציבור להגביר מודעות, לנקוט במשנה זהירות ולפעול על פי המלצותיה שפורסמו לציבור הרחב במקרים דומים.

הפופולריים