פרסום ראשון

חיפוש לערבים בלבד?

חיפוש לערבים בלבד?
כתב אישום הוגש נגד שני צעירים מהפזורה, בגין סרטונים שנמצאו בניידים שלהם - מלפני שנתיים. פרקליטה טענה: הנחיה של השר בן גביר מאפשרת חיפוש מחודש • הפרקליטות בתגובה: הפרקליטה טעתה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חשוד מהפזורה הבדואית
צילום: .

מבוכה לפרקליטות בבית המשפט: במהלך דיון בעניינם של שני תושבי הפזורה הבדואית, טענה פרקליטה על הנחיה חדשה של השר בן גביר, שמאפשרת לחפש מחדש בטלפונים של חשודים ערבים למרות שכבר נחקרו ושוחררו. כך פורסם היום (רביעי) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. 

בחודש שעבר הגישה פרקליטות מחוז הדרום כתבי אישום נגד החשודים בגין עבירות נשק וגם ירי, נוכח סרטונים שהתגלו בניידים שלהם. אלא שמדובר בסרטונים ישנים שעליהם נחקרו כבר לפני שנתיים ושוחררו. בדיון שהתקיים נשאלה הפרקליטה לפשר הגשת כתב האישום, ותשובה הייתה: "מדובר בחלק מפעולה ממשלתית שברגע שנעצרים חשודים מהמגזר (הערבי) ויש אינדקציות לעבירות נשק פורקים את הטלפונים שלהם".

בתום הדיון הסניגורים של הנאשמים ביקשו בדחיפות את ההנחיה המפלה לכאורה, ובינתיים הפרקליטות ביקשה ההארכה למתן תגובה לבית המשפט בסוגיה, בעקבות פניית כאן חדשות טוענים בפרקליטות כי אין הנחיה כזו: "מדובר בטעות שנעשתה בתום לב, כפי שגם הובהר לבא כוחו של הנאשם בסמוך לאחר הדיון. חדירה ופריקה של טלפונים נעשית על ידי משטרת ישראל רק לאחר קבלת הצווים השיפוטיים הדרושים וכך נעשה גם בתיק זה".

 

 

הפופולריים