תינוקת בת 4 חודשים נפטרה בפעוטון, הוריה: "הגננת סיננה אותנו"

בת 4 חודשים נפטרה בפעוטון, הוריה: "הגננת סיננה אותנו"
הוריה של הודיה בריאיון לכאן חדשות: בית החולים התקשר ואמר - הבת שלכם מאושפזת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

הודיה שרה הכהן, תינוקת בת 4 חודשים, נפטרה היום (חמישי) לאחר שלא התעוררה משנתה במשפחתון בפתח התקווה. הודיה נלחמה על חייה במשך שבוע בבית החולים שניידר בפתח תקווה. אמש התקיימה לוויתה בקרית אתא. 

הוריה של הודיה, שירן וליאל כהן, סיפרו במהדורת חמש בכאן 11, על שבעת הימים בהם הודיה הייתה במצב אנוש, על ההתנהלות השערורייתית של המטפלת של הודיה, ועל הכאב הגדול. "הבאתי ילדה בריאה ושלמה לגן, וקיבלנו אותה מונשמת ומורדמת", ההורים שיתפו.

שירן שיתפה על רגעי האימה, בהם יודעה על מצבה של ביתה: "מהמשפחתון אף אחד לא דיבר איתנו על האישפוז. אנחנו רק קיבלנו הודעה בווטסאפ על כך שהודיה לא מרגישה טוב, אז יצאתי לדרך לקחת אותה מהמשפחתון. כשכבר הייתי בכניסה לבניין, קיבלתי שיחה ממנהל ביה"ח שניידר שאמר לי שהודיה בטיפול נמרץ, ושאני צריכה להגיע כמה שיותר מהר. ישר רעדו לי הרגליים ולא יכולתי לנשום".

להודיה, שירן וליאל חיכו שש שנים, בהם עם עברו טיפולי פוריות מורכבים. שנים מלאות בציפיות ואכזבות רבות. אימה של הודיה המשיכה וסיפרה על הקושי לראות את ביתה, האחת שכל כך ציפתה להיוולדה, באשפוז: "אני רואה את הילדה במצב מזעזע, כולה צינורות ובכלל לא מגיבה". 

שירן וליאל הוסיפו והדגישו את ההתנהלות הלקויה של המטפלת במהלך האירוע. "גם באותו היום וגם ימים רבים אחריו, לא קיבלנו אף שיחת טלפון מהמטפלת, וכשאנחנו התקשרנו - היא סיננה אותנו. רק לפני החגים היא דיברה, אבל היא כל הזמן שינתה גרסאות". הוריה הוסיפו כי גם מטעם בית החולים, הם לא הצליחו להשיג תשובה לסיבת מותה של ביתם. "הרופאים קיימו הרבה בדיקות ואמרו לנו 'לילדה אין שום בעיה רפואית'. ובמקביל - אנחנו לא יודעים מה באמת קרה במשפחתון באותו יום".

ממשטרת ישראל נמסר: המשטרה פתחה בחקירה לבחינת התשתית הפלילית, שטרם התבססה בשלב זה עפי חוות דעת גורמי רפואה.

הפופולריים