בלוף פח הזבל - האם הפח הכתום הולך למחזור?

בלוף פח הזבל - האם הפח הכתום הולך למחזור?
בקרית ביאליק נדהמו לראות את משאית הזבל מרוקנת את הפח הכתום ואת האשפה הרגילה לאותו מקום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משאית זבל מיחזור
צילום: פלאש 90

האם תכולת הפח הכתום מגיעה למיחזור? סרטון שצולם בקרית ביאליק הראה משאית זבל מרוקנת לתוכה את האשפה הרגילה יחד עם הפח הכתום, ועורר את זעמם של התושבים. כל הזמן מספרים לנו איך אנחנו חייבים למחזר, תאגיד המיחזור תמיר עובד בלעדית עם המשרד להגנת הסביבה ואמור לוודא שהזבל של האריזות נאסף בנפרד והולך למיחזור. ב-2022 המשיכה תמיר בפעילות הסברה מול הרשויות והקמפיין הארצי שלה עלה מיליוני שקלים על הסברה שכלל גם פרסומות.

אבל מעבר לזה שהזבל לא הולך למקום נפרד, זה מעצבן, כי זה על חשבוננו. מאות יצרנים ויבואנים קשורים בחוק לתמיר במאות מיליוני שקלים. הרשויות המקומיות אמורות להיות אלה שאוספות בנפרד את הפחים, מכספי הארנונה של התושבים, שלנו. ובסוף, הפח הכתום נאסף יחד עם הירוק - כל סוגי הזבל ביחד. עו"ד מימון פאר, תושב קרית ביאליק: "מדובר בבזבוז מקומם של כספי ציבור, כספים שמגיעים מהמשרד לאיכות הסביבה לעיריית קרית ביאליק על מנת להשקיע אותם בהפרדה".

בעיריית קרית ביאליק הזדעזעו ואמרו שיזמינו את קבלן האשפה שלהם לשימוע ומתאגיד תמיר נמסר שזו בעיה חד פעמית שעלולה לפגוע באמון הציבור שעליו הם עובדים באופן קשה. התושבים לעומת זאת אמרו שזו ממש לא הפעם הראשונה. בסוף - אנחנו משלמים ארנונה לעירייה וזה מה שקורה.

הפופולריים