סבב הראיונות של נתניהו בארצות הברית והתקרית בגבול לבנון | כותרות השבת

סבב הראיונות של נתניהו בארה"ב והתקרית בגבול לבנון
בישראל בירכו את הממלכה הסעודית לכבוד יום העצמאות, בן גביר מאיים לפרוש אם יעשו ויתורים לפסלטינים וגם - צה"ל תקף עמדות חמאס ברצועה לאחר הפרחת בלוני תבערה לעבר יישובי העוטף
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

סבב הראיונות של נתניהו בארצות הברית

ראש הממשלה בנימין נתניהו התראיין הלילה (שבת) לערוצים האמריקניים CNN ופוקס ניוז. הראיונות פורסמו מספר שעות לאחר שנתניהו נאם בעצרת האו"ם, כאשר גם בנאומו וגם בראיונות - התייחס להסכם המתגבש מול סעודיה וארצות הברית, ולרפורמה המשפטית בישראל. בריאיון נשאל אם יפרק את הקואליציה עבור ההסכם, אך השיב כי לא מאמין שייאלץ לעשות זאת.

לידיעה המלאה

ראש הממשלה בנימין נתניהו בריאיון ברשת CNN

כלי הנדסי לבנוני עבר את הגבול - בצה"ל הגיבו בירי

תצפיות צה"ל זיהו היום (שבת) כלי הנדסי לבנוני שעבד סמוך לגבול ישראל באזור הר דב והבחינו שהכלי חצה עם הכף שלו בשני מטרים את הקו הכחול. חיילי צה"ל וטנקים הוקפצו למקום והשיבו באמצעים לפיזור הפגנות של רימוני הלם וגז. במהלך האירוע נורו מלבנון שני רימוני הלם, ככל הנראה בידי צבא לבנון, לעבר כוח יוניפי"ל שעמד במקום. בכל האירוע לא היתה חצייה של הצבא האדום או חיזבאללה לשטח ישראל.

לידיעה המלאה 

הכלי ההנדסי בגבול לבנון

המחווה הישראלית לממלכה הסעודית

בחשבון הטוויטר של מדינת ישראל בערבית נכתבה היום (שבת) ברכה בעבור סעודיה לרגל יום העצמאות שלה שחל היום. בברכה נכתב בערבית: "אנו שולחים את איחולינו וברכותינו הכנים לממלכת סעודיה, המלך, הממשלה והעם הסעודי לרגל היום הלאומי ה-93. אנו מאחלים לכם רק טוב וברכה, ביטחון ושגשוג, ומאחלים אווירה של שלום, שיתוף פעולה ושכנות טובה".

לידיעה המלאה

דגל סעודיה. צילום: אי-פי

האיום של בן גביר - ותגובת נתניהו

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר שיגר אתמול (שישי) מסר מאיים לראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר נאומו בעצרת האו"ם, לפיו אם יתחילו ויתורים לפלסטינים - לא ישאר בממשלה. על פי הדיווח, בסביבת השר לביטחון הפנים אמרו לכאן חדשות כי לא יאפשרו בדל פגיעה בריבונות, וכי אם יתחילו דיבורים על ויתור שכזה, יסיקו שיש מגעים עם יו"ר המחנה הממלכתי ח"כ בני גנץ לכניסה לממשלה. מנגד, מקורבים לראש הממשלה אמרו בתגובה כי האיומים של בן גביר לא יעצרו הסכם עם סעודיה.

לידיעה המלאה

איתמר בן גביר ובנימין נתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בלוני תבערה הופרחו לעבר יישובי עוטף עזה - בצה"ל תקפו עמדות חמאס

לראשונה מזה שנתיים, צה"ל תקף אתמול (שישי) באמצעות מל"טים מהאוויר שתי עמדות חמאס ובאמצעות טנק עמדה נוספת שסמוך לה בוצע ירי לעבר לוחמי צה"ל שפועלים לאורך הגבול. התקיפה זו הגיעה בעקבות הפרחת בלוני תבערה לעבר יישובי עוטף עזה. מוקדם יותר אתמול, הופרחו בלוני תבערה משטח הרצועה שגרמו למספר שריפות במועצה האזורית אשכול. צוותי כבאות והצלה יחד עם צוותי קק"ל כיבו את השריפות בשטחים חקלאיים בעוטף עזה.

לידיעה המלאה

תקיפת צה"ל ברצועה. צילום: דובר צה"ל
הפופולריים