5 נורו למוות בבסמת טבעון שבגליל התחתון

המפכ"ל בבסמת טבעון: "נחצה קו אדום - מבחינתנו זה פיגוע"
ארבעה גברים ואישה אחת, ממשפחת דלאיקה, נורו למוות בבית בידי רעולי פנים ומותם נקבע במקום • הנרצחים הם זינב ובנה בן ה-25, האחים ווליד ומוחמד ורביע בשנות ה-20 לחייו • במשטרה נבדק אם רצח החמישה הוא נקמה על החיסול הבוקר בחיפה • שבתאי: "אירוע נתעב, נעשה הכול לשים ידינו על מי שעשה את זה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנרצחים בטבח בבסמת טבעון
צילום: -

חמישה מבני משפחת דלאיקה נורו היום (רביעי) למוות בביתם שבבסמת טבעון שבגליל התחתון. הנרצחים הם האחים ווליד ומוחמד בני 14 ו-17, רביע, בשנות ה-20 לחייו, זינב בת ה-46 ובנה מוחמד חסן בן ה-25. גבר נוסף, בן 49, פונה במצב בינוני לבית החולים רמב"ם בחיפה. בעקבות האירוע עלה מספר הנרצחים בחברה הערבית ל-186. לוויית הנרצחים צפויה להתקיים ביום שישי בכפר.

המפכ"ל קיים הערכת מצב בנקודת המשטרה בכפר בסמת טבעון ואמר: "נחצה פה קו אדום. מי שביצעו את הרצח הזה הם מחבלים, מבחינתנו זה פיגוע. משטרת ישראל תעשה הכל כדי להגיע לרוצחים".

שני חשודים רעולי פנים נכנסו לתוך בית משפחה, ירו בנשק ארוך לכל עבר ופגעו בכל יושבי הבית. החשודים נמלטו לכיוון בית העלמין הסמוך, וכוחות גדולים של המשטרה מחפשים אחריהם, בסיוע מסוק בסריקות.

במשטרה נבדק החשד לנקמת דם לאחר רצח עטאף אבו כליב מוקדם יותר היום בחיפה. דובר המשטרה אלי לוי אמר מזירת הרצח: "המפכ"ל הנחה את ראש אח"מ ולהב להקצות לטובת חקירת האירוע את כל האמצעים הטכנולוגיים, כל יחידות המשטרה מטפלות בזה. נבדק הקשר לרצח הבוקר בחיפה. אין קצה חוט, כל כיווני החקירה נבדקים".

תיעוד מזירת הרצח

מוקדם יותר היום נורה למוות עטאף אבו כליב, בן ה-50, ברכבו בגשר פז בחיפה, והחשד לאירוע הינו חיסול מכוון במסגרת סכסוך בין עבריינים. במשטרה הבינו כי מדובר בנקמת דם על הרצח של אדמונד דיבי, שנורה למוות ביום שבת האחרון בחיפה, והוא ככל הנראה לא היה היעד לחיסול.

כחלק מהסכסוך שכבר גבה את חייו של ראאד יוסף, בן 59, תושב חיפה, המוכר למשטרה שנורה למוות לפני כשבועיים בסמוך לעכו. כמו כן, במשטרה נבדק החשד שאבו כליב לא היה היעד אלא קרוב משפחתו. עטאף בעל מגרש ברזל סמוך לצומת הצ'ק פוסט.

הפופולריים