יומן המפכ"ל נחשף: כמה דיונים קיים כדי לעצור את מעשי הרצח?

יומן המפכ"ל נחשף: כמה דיונים קיים על מעשי הרצח?
שבתאי ערך שישה דיונים בראשותו בנושא הפשיעה בחברה הערבית ועוד שישה דיונים עם השר בן גביר וראש הממשלה נתניהו. להשוואה, באותה התקופה קיים המפכ"ל יותר מ-30 דיונים בנושא המחאה נגד הרפורמה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רנ"צ יעקב שבתאי, 04.04.23
צילום: אייל מרגולין, פלאש 90

בחצי הראשון של השנה קיים מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי שישה דיונים בראשותו בנושא הפשיעה בחברה הערבית, כך עולה מיומנו של המפכ"ל, שנחשף היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. בנוס, עלה כי שבתאי קיים שישה דיונים נוספים בנושא אצל השר לביטחון פנים איתמר בן גביר וראש הממשלה בנימין נתניהו. 

הדיון הראשון נערך בחודש אפריל, אחרי סוף שבוע מדמם עם ארבעה נרצחים, בהם אם לארבעה. אחד הדיונים בחודש יוני נערך אחרי הרצח המחומש ביפיע, והוקדש לאירוע עצמו. לשם ההשוואה, באותה התקופה קיים שבתאי יותר מ-30 דיונים בנושא המחאה נגד הרפורמה.

הנתונים התקבלו בתשובה לבקשת חופש מידע שהגישה עמותת "הצלחה". בעמותה אמרו כי "חשוב לחשוף את הציבור לסדר היום של קברניטי המשטרה ולסדרי העדיפות שלהם בתעדוף המשימות והזמן במסגרת מילוי תפקידם".

ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר בעיוות מניפולטיבי של הנתונים, שיש בו כדי להטעות את הציבור באופן מגמתי וחסר אחריות. משטרת ישראל והעומד בראשה, הציבו את סוגיית הטיפול באלימות בחברה הערבית בראש סדר העדיפויות ובהתאם, מבוצע התעדוף המבצעי והאמצעים הנדרשים למשימה לאומית זו. בניגוד לנטען, הרי שבפועל, העיסוק המשטרתי בטיפול בחברה הערבית מתבצע על בסיס יומיומי רחב היקף, הן במסגרת ישיבות סגל הפיקוד, הערכות מצב, ודיונים בנושאי פשיעה חמורה שמתקיימים בהרכבים ובפורמטים שונים".

"משטרת ישראל תמשיך במלחמה חסרת פשרות באלימות בכלל ובמגזר ותשתף פעולה עם כל גורם הנהגה שיהיה מוכן לפעול למיגור האלימות ולא תירתע, גם כאשר תוטח בה ביקורת שאולי היה ראוי שזו תבחן גם תהליכים אחרים למיגור תופעות חברתיות פסולות", הוסיפו מהמשטרה. "לצד אכיפה בלתי מתפשרת והחזרת היכולות הטכנולוגיות המבצעיות הנדרשות, רק שינוי שורשי עמוק שיבוא מתוך החברה הערבית בישראל בחינוך, בתרבות, בשיתוף הפעולה עם המשטרה וגורמים רלוונטיים נוספים בהוקעת נורמות פסולות ובפעולות אקטיביות של ההנהגה יביאו לשינוי המיוחל".

הפופולריים