רה"מ שוקל לאפשר למשטרה להשתמש ברוגלות

רה"מ שוקל לאפשר למשטרה להשתמש ברוגלות
המשטרה ביקשה מהיועמ"שית להשתמש באמצעים טכנולוגיים לטובת חקירת הטבח בבסמת טבעון. כל מהלכי הממשלה בעניין מיגור הפשיעה בחברה הערבית - תקועים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת הרצח בבסמת טבעון
צילום: תיעוד מבצעי מד"א

האלימות בחברה הערבית | אחרי הטבח בבסמת טבעון, ראש הממשלה בנימין נתניהו שוקל בחיוב את בקשת מפכ"ל המשטרה להחזיר את האמצעים הטכנולוגיים לשימוש המשטרה. עם זאת, כל המהלכים שנתניהו והממשלה הצהירו עליהם בעניין מיגור הפשיעה בחברה הערבית - תקועים, כולל כינוס של הכנסת לדיון מיוחד בפגרה כדי לקדם חוקים למיגור הפשיעה בחברה הערבית. משרד המשפטים אף טרם פרסם את תזכירי החוקים. בכוונתו להביא את כל החוקים יחד, כמו חוק ההסדרים.

המשטרה הגישה בקשה ליועצת המשפטית לעשות שימוש ברוגלות לטובת החקירה בטבח בבוסמת טבעון. כל יחידות החקירה של להב 433 גויסו לטובת תפיסת הרוצחים ומניעת נקמות דם עתידיות.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר התקבל היום בקריאות זעם בזירת הטבח בבסמת טבעון. שכנים של הנרצחים ותושבים קראו לו להתפטר מתפקידו. בן גביר עזב את המקום כעבור זמן קצר, בלי למסור הצהרה לתקשורת. ערבים ויהודים הפגינו הערב בכניסה לכפר בעקבות הרצח.

קודם לכן, קיים מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי הערכת מצב בשטח והדגיש בה שהמשטרה מתייחסת לרוצחים כאל מחבלים שעשו פיגוע. "נחצה כאן קו אדום", אמר המפכ"ל בזירה. "נעשה כל שביכולתנו ללכוד את הרוצחים".

שניים מחמשת הנרצחים הם נערים בני 14 ו-17. עוד נרצחו שני גברים ואישה. הלוויותם צפויה להתקיים ביום שישי בכפר. נבדק חשד שהרצח הוא נקמה על חיסולו של עאטף אבו־כלייב הבוקר בחיפה. מתחילת השנה נרצחו בחברה הערבית 186 בני אדם - יותר מכפול באותו פרק זמן בשנה שעברה.

בעקבות הרצח של אבו־כלייב הבוקר בחיפה, יושבתו מחר כל מוסדות החינוך בשכונת חליסה בעיר, כולל המתנ"ס. עיריית חיפה קיבלה את ההחלטה בעצה אחת עם מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך, מחשש לשלום הילדים.

הפופולריים