אחיו התאום של הכדורגלן שעקץ במאות אלפי שקלים

אחיו התאום של הכדורגלן שעקץ במאות אלפי שקלים
אוראל גולסה, אחיו של שחקן הכדורגל אייל גולסה, המציא יחד עם אמו סיפור על היותו כלוא בספרד וזקוק לתרומות. ביחד השניים הוציאו יותר מ-400 אלף שקלים מי'. לגולסה כבר עבר עשיר של עבירות מרמה, אבל למשטרה לא אכפת, והיא טוענת שאין זה מתפקידה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

י', בן 35 מבני ברק, הכיר את מירה גולסה לפני ארבע שנים. מירה הייתה תורמת קבועה לעמותה של המוסד בו עובד י', וכשהפסיקה את הוראת הקבע שלה הפכו שיחות ההתרמה הקרירות לחמימות. היא שיתפה אותו כי החלה תהליך עמוק של חזרה בתשובה, וסיפרה לו שהפעם היא זו שזקוקה לעזרתו.

י' סיפר: "היא התחילה לספר לפני כשנה שיש לה ילד שעצור בספרד, ויש לו עונש כבד של 30 שנות מאסר. יש לו משפטים על כמה עבירות חמורות וכל שבוע שדוחים זה עוד שלוש שנות מאסר. היא תיארה את זה בצבעים שחורים - 'סכנה של חיים ומוות', אמרה וטענה שהאפשרות היחידה להינצל זה לשלם ערבות משפטית". בשיחה ביניהם נשמעה מירה גולסה אומרת לו - "שלא תחשוב לרגע שהכסף הזה לא יחזור אליך אני מבטיחה לך".

הבן המדובר, שלכאורה נמצא בכלא הספרדי הוא בנה, אוראל - אחיו התאום של כוכב הכדורגל אייל גולסה. כמו אייל, גם לאוראל בן ה-31 היה צפוי עתיד מזהיר על כר הדשא. בצעירותו שיחק בנבחרת ישראל ונרכש על ידי מכבי חיפה, אך בגיל 16 פציעה קשה גדעה לו את החלום. בשיחה עם אחיו, אייל, הוא טען כי אינו נמצא עמו בקשר כבר יותר משמונה שנים, אך גם טען שאמו לא קשורה לעניין.

השקרים נמשכים

י' סיפר שהתבקש להעביר את הכסף בעזרת צ'יינג' בישראל לאוקראינה תחת כיסוי כי הוא קונה דירה במדינה, ותיאר איך העביר יותר מ-400 אלף שקלים במספר פעימות. גולסה טען באוזניו כי הכסך עומד בבית המשפט ויחזור אל י' כאשר הוא ישתחרר. הוא אף הוסיף וטען - "אף אחד לא צריך את הכסף שלך".

למרות ההבטחות, תיאר י' איך ביום המשפט הגיע אליו אוראל ואמר לו: " אלוקים שונא אותי, הלך כל הכסף". הוא סיפר כי החוקר של המוסד בו הוא עובד נכנס לסיפור, וגילה שהשיחות שהוא קיבל הגיעו מאוקראינה. עקב כך הוא קבע כי מדובר ועוקץ. בשיחה שקיימנו עם אוראל גולסה הוא התחיל בהכחשת הסיפור אך אחר כך טען שהעביר את הכספים. לאחר בירור נוסף אמר שהתכוון כי הוא יכול לעזור לי' עם כסף. לאחר השיחה שלח סרטון לכאן חדשות בו טען כי אינו חושש להסגיר את מיקומו וכי הוא במולדובה ובדרכו לתאילנד. י' התעמת גם עם אמו של אוראל, מירה, שהכחישה את הכול, ועם בעל הצ'יינג' איתו עבד, שסירב להעביר קבלות.

המשטרה לא נוקפת אצבע וי' חסר אונים

על אף הציפייה כי המשטרה תחקור את גולסה, התיק נגנז. אחד החוקרים אמר: "בנסיבות העניין אין פה מקום להמשך טיפול של משטרה, אלא יש פה שהוא סכסוך אזרחי, כי הכספים ניתנו בהסכמה. אתה יכול ללכת לבית משפט לתבוע אותו".

י' סיכם את העוקץ המטלטל שעבר ואת מצבו היום: "אני מרושש לגמרי, עני ואביון היא ניצלה את טוב הלב ואת זה שהיא תורמת לי אז כאילו אני חייב לה. אני חצי שנה בשיחות יומיות של שעות. שהוציאו ממני זיעה ורגש. בחיים לא נותנים שקל לבן אדם. אפשר להגיד 'אני אגיד עליך פרק תהילים, אני יכול להתפלל בשבילך, יותר מזה - כלום!".

לא מקרה חד פעמי

אבל י' הוא לא היחיד שנעקץ על ידי אוראל גולסה. יקיר הר שלום סיפר כי פגש בו בנתניה ואוראל ביקש ממנו כסף בטענה שהוא נכה צה"ל והגיע לטיפולים בבית החולים אך אין לו שום ארנק או אשראי עליו. יקיר שילם לו, וגילה יום אחרי אם חד הורית באזור שנעקצה גם היא על ידיו. 

הרבה סיפורים בדה אוראל וגרם לאזרחים תמימים לפתוח את כיסם עבורו. פעם אחת טען שהוא נכה צה"ל שנפצע בצוק איתן, פעם שניה סיפר שאימו, מירה, חולה בסרטן ועומדת למות, ובפעם אחרת, התחייב שצריך לקבל את כספי הפיצויים מקבוצת הכדורגל האיטלקית לאציו - שבעבר אחיו אייל היה צריך לשחק בשורותיה. גולסה מחזיק גם בעבר של התמכרות להימורים והסתבכות עם השוק האפור שהובילו אותו לעקוץ את אחיו הכדורגלן ב-200 אלף. בסה"כ אוראל גולסה עקץ במצטבר כ-60 אלף שקלים מ-16 אנשים שונים. הוא הודה והורשע בשורה של עבירות מרמה, אבל בית המשפט גזר עליו עבודות שירות בלבד.

נציג הפרקליטות אף אמר במתן גזר דינו של גולסה לפני כחמש שנים: "הנאשם עשה כברת דרך טיפולית משמעותית מעמיקה, שירות המבחן מתרשם מנאשם שהאפשרות שיחזור ויבצע עבירות מרמה נוספות או יפגע בקניין הציבור, רכושו, הוא סיכוי נמוך". גולסה מצידו התחייב: "אני מביע חרטה. לא אחזור לפה לעולם". למרות זאת, חזר אוראל לסורו, ובזמן שי' אוסף את השברים, הוא מטייל בעולם על חשבונו.

הפופולריים