"היה מידע מודיעני על כוונה לפגוע באוהדים ובשוטרים"

"היה מידע מודיעני על כוונה לפגוע באוהדים ובשוטרים"
מפקד מרחב ירקון, תנ"צ איתן מנשה, על אירועי ביטול הדרבי התל-אביבי: "בדקנו תעודות זהות כדי למנוע אסון, עשרות אוהדים לא עמדו בתנאי השחרור שלהם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הדרבי התל אביבי בכדורסל
צילום: ללא קרדיט

מפקד מרחב ירקון, תת ניצב איתן מנשה, התייחס היום (שישי) לביטול משחק הדרבי בכדורסל אמש. ״אם היה שיתוף פעולה היינו במקום אחר", אמר מנשה. "בדקנו תעודות זהות כדי למנוע אסון. עשרות אוהדים לא עמדו בתנאי השחרור שלהם מהדרבי בכדורגל. היה לנו מידע מודיעיני על כוונה לפגוע באוהדים ובשוטרים". דובר המשטרה אלי לוי הוסיף: ״בקרוב יהיו דוחות מנהליים כספיים בתוך אירועי ספורט, מי שיפר סדר יקבל בין 500-3,000 שקלים״.

בצעד תקדימי הודיעה אתמול הפועל תל אביב בכדורסל כי לא תעלה לשחק במשחק הדרבי מול מכבי תל אביב במגרשה הביתי, בשל "יחס המשטרה לאוהדים". המשחק בוטל ויירשם כהפסד טכני להפועל ת"א בחצי גמר גביע ווינר. המועדון צפוי לעמוד לדין על אי-התייצבות למשחק וצפוי לעונשים כבדים, כספיים ואחרים.

יו"ר מנהלת הליגה ארי שטיינברג, אמר לליאן וילדאו ויואב קרקובסקי בתוכנית "כאן הלילה" בכאן ברשת ב: "מה שעובר עלינו כמדינה מקרין גם לספורט. אנחנו צריכים לעצור, ולראות מה עושים עם זה. הכל זולג ואלה דברים שנתקלנו בהם עד עכשיו". עוד שטיינברג הוסיף כי "אף אחד לא חשב שהפועל לא יעלו לשחק. אם המשטרה היתה אומרת לפני שיש סכנה, והם לא מוכנים שיהיה משחק – לא היה משחק. הביטחון הוא מעל הכול והבטיחות של האוהדים והשחקנים היא מעל הכול".

האזינו לריאיון המלא עם יו"ר מנהלת הליגה | כאן רשת ב

הפופולריים