הפרדה מגדרית בשכונה מעורבת: הסרט של תושבי ירושלים

הפרדה מגדרית בשכונה מעורבת: הסרט של תושבי ירושלים
לאחר הזעם ברשתות החברתיות ופנייה למינהל הקהילתי, נמסר לתושבים כי מדובר בהמלצה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אירוע בהפרדה מגדרית
צילום: מאיר וקנין, פלאש 90

מודעה על הקרנת סרטים בהפרדה מגדרית עוררה היום (שבת) סערה בירושלים. מדובר באירוע של המינהל הקהילתי גנים, המיועד לתושבי השכונות המעורבות קרית מנחם ועיר גנים, בו יוקרן סרט של יוצרת חרדית.

לאחר הזעם ברשתות החברתיות ופנייה למינהל הקהילתי, נמסר לתושבים כי מדובר בהמלצה. עקב הפרסום הכריזו תושבים כי יגיעו במוצאי החג להשמיע את קולם ולרכוש כרטיסים לסרט שיוקרן.

בן לב קדש, מנהל חטיבת הביניים בבית הספר הניסויי ומוביל של התארגות קבוצת חילונים וליברלים בעיר הגיב בעניין: "לא מדובר בטבילה ולא בהרצאה על נידה. אלא בהקרנת סרט. גם ביום שני מתוכננת שם הקרנת סרט "לנשים ולנערות" וביום חמישי מתוכנן מיצג מציאות מדומה בהפרדה מגדרית. מנהל קהילתי בשכונה מעורבת מקיים פעילות תרבות שאינה דתית, בכללים של בית כנסת".

מעיריית ירושלים נמסר: "האירועים המדוברים אינם מוכרים לעירייה ולא תוכננו בשיתוף עמה. מלשון הפרסום שנשלח, האירועים אינם אירועים בהפרדה מגדרית. קרי, אירוע שאליו מוזמנים גם גברים וגם נשים וביניהם ישנה הפרדה בדמות מחיצה. בפרסום מודגש כי האירועים נפרדים, מתקיימים בשעות שונות, מוגדרים רק לבנות או רק לבנים, ובמינון שווה וללא אפליה (כמו בבריכה או בספריה). לכן, לכאורה, אין פה אירוע בהפרדה המוגדר כאסור עפ"י החוק ושיש לאכוף אותו, כפי שהעירייה עשתה לא פעם באירועים שכן התקיימו בהפרדה".

במינהל הקהילתי גנים סותרים את דברי עיריית ירושלים בנוגע לקשר של העירייה לאירועים. מהמינהל הקהילתי גנים נמסר: ״מדובר באירועי סוכות שיזמה עיריית ירושלים במסגרת תוכנית ׳מורשת מן המזרח׳. בנוסח הפרסום נפלה טעות, ובהמשך לפניות נשלחה הודעה לתושבים המבהירה כי כלל תושבי השכונה מוזמנים ומוזמנות להשתתף. עוד הובהר, כי אופי הפעילות בחלק מהאירועים מותאם במיוחד לבנות ונשים מהמגזר החרדי, והדבר מופיע בתור המלצה בלבד.״

 

הפופולריים