4 נרצחים בפחות מיממה: גל אלימות ברחבי הארץ

4 נרצחים בפחות מיממה: גל אלימות ברחבי הארץ
קטטת ענק בנתניה, רצח בירושלים, דקירות ביפו, ירי בדרום ת"א | כל העדכונים והתיעוד מהאלימות המשתוללת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מעצר בקטטה בנתניה
צילום: ללא קרדיט

הצטרפו לכאן 11:

שלושה אירועי אלימות של אריתראים ביממה האחרונה: הרוג אחד, 20 פצועים ביניהם 2 באורח קשה, 12 באורח בינוני והשאר קל. בנוסף, 31 אריתראים נעצרו במעורבות באירועים בנתניה ובדרום תל אביב. במהלך היממה, התרחשו אירועי אלימות נוספים ברחבי הארץ, במהלכם נהרגו שניים, ונפצעו רבים אחרים. 

מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי קיים אתמול (שבת) ישיבת הערכת מצב עם מפקדי מחוזות המרכז, לנוכח שורת האירועים האלימים, במהלכה הנחה: "נפעל ביד קשה נגד כל המעורבים, בדיוק כפי שנעשה במדינות אחרות ברחבי העולם. אנחנו מחויבים להקנות ביטחון לציבור וכך ננהג". בנוסף, שבתאי הנחה כי המשטרה תשתף פעולה עם רשות האוכלוסין לצורך קידום הוצאת צווי משמורת לנוהגים באלימות. בנוסף, יוקם צוות עבודה משותף בין המשטרה למנכ"ל מנהל האוכלוסין.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, הגיב לאחר האירוע: "השתוללות המסתננים הלא חוקיים בערינו, חמורה ביותר ועל כן סיכמנו היום אני והמפכ"ל להמשיך להפעיל את המסלול המנהלי וחשודים שיש קושי ראייתי נגדם בחשד לרצח לעצור במסלול מנהלי! מבחינתי הם כמובן חייבים להיות מגורשים מהארץ, אבל אם בג"צ לא מאפשר - אז לכל הפחות, שהמתפרעים ישבו בכלא".

ראש עיריית נתניה מרים פיירברג איכר בתגובה לאירוע: ״אני מגבה את שוטרי נתניה באופן מלא, הם פעלו בכדי להגן על תושבי העיר. אירוע האלימות החריג שהתרחש הערב חצה את כל הקווים האדומים. את אלימות המסתננים אנחנו נמגר - ביד ברזל. אני קוראת לממשלה לערוך חישוב מסלול מחדש לגבי אותם עובדים זרים שמרשים לעצמם להשתולל ולנקוט באלימות".

מוקדם יותר, הבוקר, אישה נפצעה קשה במהלך קטטה ברחוב הצר"י ביפו. האישה, בת 28, פונתה לבית החולים איכילוב בתל אביב, במצב קשה, אך בהכרה. המשטרה פתחה בחקירה ועצרה שתי חשודות, אם ובת, שדקרו את האישה ונמלטו מהמקום. על פי פרטים ראשוניים, הרקע הוא סכסוך גירושין. שלוש הנשים הן מהמגזר הערבי.

בשעות הערב, גבר בשנות ה-30 לחייו נפצע אנושות באירוע אלימות ברחוב תמיר כצנלסון בירושלים. צוות מד"א פינה אותו לבית החולים הדסה הר הצופים בעיר כשהוא סובל מפציעות חודרות מסכין, ושם נקבע מותו. בתוך כך, גבר כבן 25 נפצע קל גם כן. שוטרי מחוז ירושלים עצרו שני אחים החשודים במעורבות ברצח בפסגת זאב, קטין בן 15 ובגיר בן 25, תושבי פסגת זאב. על פי החשד, הקטין ככל הנראה הוא זה שדקר למוות את הקורבן. 

לאחר מכן, גבר בשנות ה-50 לחייו נהרג וגבר כבן 30 נפצע קשה, באירוע אלימות בחוואלד שבגליל התחתון. צוות מגן דוד אדום פינה אותם לבית החולים רמב"ם בחיפה כשהם סובלים מפציעות חודרות תוך פעולות החייאה. בבית החולים נקבע מותו של הפצוע האנוש.

גבר סודני בן 33 נרצח בירי שאירע הלילה ברחוב שדרות הר ציון בתל אביב. הוא פונה במצב אנוש לבית החולים איכילוב - שם נקבע מותו. נבדק החשד כי הרקע לאירוע הוא סכסוך בין עבריינים סביב סמים. 

הפופולריים