בעקבות הלחץ הציבורי: הספרייה הלאומית החליטה להשיב את הלוגו הישן

הספרייה הלאומית החליטה להשיב את הלוגו הישן
בשבוע שעבר הציגה הספרייה הלאומית את הלוגו החדש שלה – וההחלטה עוררה סערה ברשת. בעקבותיה הוחלט לחזור לסמליל הקודם, ונמסר: "בימים האחרונים קיימנו דיונים בהם שקלנו את הדעות השונות והנימוקים שהושמעו, והוחלט כי הספרייה תחזור לסמליל הקודם שלה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לוגו הספריה הלאומית
צילום: -

דירקטוריון הספרייה הלאומית החליט הבוקר (ראשון) לחזור ללוגו הישן. ההחלטה הגיעה בעקבו טענות של גולשים רבים ברשת שהביעו כעס ומחאה על היעדר המילה "ישראל" בשפה העברית, לעומת הערבית והאנגלית המקבילות בלוגו הספרייה הלאומית.

מהספרייה הלאומית נמסר: "שינוי הסמליל (לוגו) החדש של הספרייה הלאומית עורר דיון ציבורי - חשוב ורחב היקף. דיון זה מעיד על הקשר הרגשי והחזק שבין הציבור, על כל גווניו, לבין הספרייה הלאומית. בימים האחרונים קיימנו דיונים בהם שקלנו את הדעות השונות והנימוקים שהושמעו, והוחלט כי הספרייה תחזור לסמליל הקודם שלה".

גורמים בספריה הלאומית מדגשים כי הרקע לחזור ללגו הישן אינו נובע מלחץ של פוליטיקאיים. מוקדם יותר שלח שר החינוך קיש מכתב ליו"ר דירקטוריון הספריה. במכתב דרש את שמות חברי הדירקטוריון ואיך הם הצביעו בנוגע להחלטה לשנות את הלוגו ואת פרוקטול הישיבה בו ההחלטה נתנה. בנוסף דרש קיש מיו"ר הדירקטוריון לחזור ללוגו הישן של הספרייה הלאומית. 

 

הפופולריים