50 אלף השתתפו בברכת הכהנים המסורתית בכותל המערבי

50 אלף השתתפו בברכת הכהנים המסורתית בכותל המערבי
מאות כהנים בירכו את הקהל שהגיע למעמד בירושלים בפעם ה-53. המשטרה נערכה בכוחות מתוגברים באזור ונחסמה כניסת כלי רכב לעיר העתיקה. מעמד נוסף יתקיים ביום רביעי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ברכת כהנים סוכות 50 אלף 2.10.23 F231002CG19
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

כ-50 אלף איש הגיעו היום (שני) למעמד ברכת הכהנים בתפילות שחרית ומוסף של חול המועד סוכות בכותל המערבי. מאות כהנים בירכו את הקהל, זו הפעם ה-53 מאז שחרור הכותל. השנה יתקיים מעמד ברכת כהנים נוסף גם ביום רביעי.

 

האירוע התקיים ברקע עלייה במתיחות הביטחונית והמשטרה נערכה באזור בכוחות גדולים. יוצבו שוטרים לבידוק וויסות קהל, כדי לנתב בבטחה את הציבור, בהתאם למגבלה הבטיחותית של מספר המשתתפים המרבי במקום. להר הבית עלו מתחילת החג 1,844 יהודים, בהם רבנים, אישי ציבור וקבוצות ישוביות מאורגנות.

כניסת כלי רכב לא מתאפשרת לעיר העתיקה ותנועה בצירים הסמוכים, בהם: כביש עוקף העיר העתיקה, דרך מעלה השלום, שער יפו, גת שמנים-דרך העופל, רוקפלר וסולטן סולימאן. המשטרה מסרה כי הציבור מתבקש להימנע מלהגיע לאזור העיר העתיקה בכלי רכב פרטיים ולהסתייע בתחבורה הציבורית, היסעים מחניוני "חנה וסע" והרכבת הקלה.

קצין אג"ם במרחב קדם במחוז ירושלים סנ"צ אמיר בן קיקי אמר בריאיון לרועי שרון וליאל קייזר בכאן רשת ב: "אירוע ברכת כהנים הוא חלק מההיערכות לאירועי חול המועד - האירוע מתרחש פעמיים, היום וביום רביעי. נערכנו לכך תקופה לא מבוטלת ואנחנו בעיצומם של מרבית האירועים. כשהכותל מגיע לתפוסה המלאה שלו, זה בסדר גודל של 20 אלף איש, וכשמגיע לתפוסה המלאה שלו אנחנו מווסתים את הקהל למקומות אחרים. עד עכשיו הכול עובר בצורה חלקה. נערכנו לכל התרחישים החל מתנועה וכלה בטרור. קוראים לקהל לא להגיע בכלי רכב על מנת שנאפשר לכולם חופש פולחן". 

הפופולריים