"אזמה": הפיתרון של הפלסטינים לבעיית הפקקים ביו"ש

"אזמה": הפיתרון של הפלסטינים לבעיית הפקקים ביו"ש
לפלסטינים היה נמאס מהפקקים בשטחי יהודה ושומרון, אז הם המציאו את "אזמה" - "וויז המחסומים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

כולנו סובלים מהם בכל מקום, אבל ברחבי יהודה ושומרון, הפקקים הם בעיה של ממש - ונוצרים לעיתים תכופות בגלל המחסומים הביטחוניים. קבוצה של צעירים ערבים פלסטינים מירושלים החליטו להרים את הכפפה וליצור אפליקציה שתעזור לנהג הפלסטיני להתמודד עם התופעה. באפליקציה, שמכונה "אזמה", נהגים מדווחים על עומסי התנועה שנוצרים ספציפית במחסומים. המטרה - לסייע לאנשים להימנע מלהגיע מראש לדרכים פקוקות. אז איך הרעיון התחיל? 

מונתסר דכידכ, ממייסדי האפליקצייה, סיפר: "הרעיון התחיל בשאלה איך להקל על בני העיר ירושלים שנעים מדי יום לגדה המערבית או לאנשי הגדה שבאים לירושלים, לאחר מכן זה התפתח לכל המחסומים ביהודה ושומרון".

כן, אז כך התחיל הרעיון למעשה ואחרי הרבה שנים, באחרונה, מייסדי האפליקציה פנו ל"בורג' אל-לקלק", ארגון שפועל בקהילה הערבית בעיר העתיקה בירושלים - במטרה לחזק את הזהות הערבית פלסטינית בין החומות, כדי שאותו ארגון יהיה להם אכסנייה לטובת קידום האפליקציה, וזה קורה ובאמת לוקח אותה קדימה.

לפי דיווחים בטלוויזיה הפלסטינית הרשמית, עד היום בוצעו 30 אלף הורדות של האפליקציה הזו, כאשר המטרה של מי שמניעים אותו קדימה היא להגיע ל-100 הורדות עד סוף השנה. והכל כמובן טבול בעניין הפלסטיני, בחיזוק הסולידריות והזהות הפלסטינית באמצעות האפליקציה.

עובאדה סלאיימה, תושב פלסטיני, מספר על חווית השימוש שלו באזמה: "ואללה זה עוזר לאנשים, כל יום אתה מעביר ככה שעה שעתיים וככה אפשר לקחת אולי דרכים חלופיות אם אתה יודע למשל שיש פקק במעבר קלנדיה בכניסה או ביציאה".

הפופולריים