במהלך החג: ילד בן שנתיים נפגע בקרנית העין מלולב ונזקק לניתוח

ילד בן שנתיים נפגע בקרנית העין מלולב ונזקק לניתוח
יהודה הפעוט הובהל לניתוח בבית החולים בירושלים. תמר, אימו אמרה: "קוראת להורים לשים לב, ולזכור שגם משחק שנראה כביכול בטוח יכול להיות מסוכן. בוודאי בתוך המולת החגים כשלפעמים לא שמים לב"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לולב
צילום: סבי ברנס, פלאש90

פעוט בן שנתיים מירושלים נפגע בעינו לאחר משחק בלולב ונזקק לניתוח דחוף להצלת העין. היום (רביעי) התפרסם כי יהודה ואחיו התאום, בני שנתיים, שיחקו השבוע בלולב בסוכה, והוא קיבל מכה בעין. בתחילה, היה נראה כי המכה לא קשה, אך בוקר לאחר מכן התעורר הפעוט עם עין אדומה, והוריו פנו לרופא עיניים בקופת חולים ששלח אותם בדחיפות למרכז הרפואי שערי צדק.

לאחר בדיקה במרכז הרפואי, התברר כי חלק מהלולב נכנס לקרנית העין של יהודה ונשאר שם, ואף כמעט ונכנס לתוך הלשכה הקדמית של העין. יהודה נכנס לניתוח דחוף אצל מנהל המחלקה, פרופ' דיויד צדוק, ושם הוצא העצם הזר מעינו, ולאחר אשפוז קצר שוחרר יהודה לביתו.

תמר, אמו של יהודה, מספרת: "בחסדי שמיים, יהודה שלנו בריא ושלם כעת, אבל זה גם יכל להיגמר אחרת. אנחנו מודים לצוות הרפואי המקסים שטיפל ביהודה ומאחלים בריאות לכולם".

פרופ' דוד צדוק, מנהל מחלקת עיניים במרכז הרפואי שערי צדק, שטיפל ביהודה מספר: "יהודה הגיע אלינו עם חלק מלולב בתוך קרנית העין, ונכנס מיד לחדר הניתוח. במהלך הניתוח הוצא הגוף הזר מעינו, וכעת הוא משתחרר לביתו. אני קורא להורים לשים לב טוב מה נכנס לעיניים של הילדים, במיוחד כשנמצאים בחוץ וחלקיקים קטנים של עלים וכדומה יכולים להיכנס לעין ולסכן את הראייה. ילדים לא יודעים להגיד לבד מה קרה, ולכן נדרשת פה זהירות כפולה מצד ההורים".

הפופולריים