ראש המועצה האזורית שער הנגב נהרג בקרבות עם המחבלים שחדרו מעזה

ראש המועצה האזורית שער הנגב נהרג בקרבות עם מחבלים מעזה
הרוגים ופצועים עקב חדירת מחבלים מרצועת עזה, בהם אופיר ליבשטיין, שנהרג בהיתקלות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אופיר ליבשטיין
צילום: פייסבוק

ראש מועצת שער הנגב אופיר ליבשטיין נהרג בקרבות עם מחבלים שפרצו ליישובי העוטף - כך נמסר רשמית ממועצת שער הנגב. ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן ספד: "הלב בוכה ומסרב להאמין. חברי היקר אופיר ליבשטיין נרצח על ידי מחבלים בעת מילוי תפקידו – להגן על תושביו. איבדנו אדם מיוחד במינו, מנהיג בעל שיעור קומה שטובת תושביו היו תמיד לנגד עיניו-בחייו ובמותו. אני מתפלל ומאחל למשפחה היקרה ולתושבים-שלא תדעו עוד צער'".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, כתב: "ליבשטיין, נהרג בחילופי אש עם מחבלים נתעבים. השעות הללו קשות מאוד, במהלכן נורו מטחים כבדים לעיר ולצערנו מחבלים חדרו לעיר והצליחו לפגוע בתושבים. אנו מאחלים רפואה שלמה לפצועים. העירייה בקשר שוטף עם הצבא ומבקשת מהתושבים להמשיך לשמור על ההנחיות, להסתגר בבתים, לנעול דלתות וחלונות ולשהות בממ"דים. צפויים לפנינו ימי לחימה ועל כולנו לסייע האחד לשני ולהיות קהילה מאוחדת ועוזרת אחד לשנייה".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

הרוגים ופצועים ישראלים בחדירת מחבלים ליישובי עוטף עזה ולערי הדרום. בין ההרוגים ילד בן 8. אישה בת 70 נהרגה מפגיעת טיל באחד מיישובי גדרות הסמוך לאשדוד. במקביל מחבלים חדרו לקיבוצים סמוכי גדר וערים בדרום – שדרות, נתיבות ואופקים.

בסרטונים שהופצו ברשת נראים מחבלים כשהם נעים בערי הדרום. מפכ"ל המשטרה רנ"צ קובי שבתאי דיווח כי באזור הדרום ישנן 21 זירות פעילות של קרבות עם מחבלים. חמאס הצליח להשתלט על תחנת המשטרה בעיר שדרות. מחבלים חצו מרצועת עזה והצליחו להגיע לתחנת המשטרה של העיר הסמוכה. קרב מתנהל במקום עם אנשי כוחות הביטחון שמגנים כעת על העיר. על פי חלק מהדיווחים מחבלי חמאס הצליחו להשתלט על ניידות משטרה ומשמר הגבול שמוצבות באיזור. חילופי אש באזור עוטף עזה ובדרום.

שר הביטחון יואב גלנט הכריז על מצב מיוחד בעורף ברדיוס של 0 עד 80 ק"מ מגבול הרצועה. קביעת מצב החרום תאפשר לצה"ל לקבוע לאוכלוסייה הנחיות מיוחדות, להגביל התקהלויות ולסגור אתרים במקומות הרלבנטיים.

הפופולריים