סמח"ט 300, סא"ל עלים עבדאללה, נהרג בהיתקלות עם מחבלים שחדרו מלבנון

סמח"ט 300, סא"ל עלים עבדאללה, נהרג בהיתקלות בצפון
חוליה של מחבלים מהג'יהאד האסלאמי עברה את הגדר, וחוסלה על ידי צה"ל. חיל האוויר תקף בתגובה עמדות חיזבאללה בשטח לבנון, 5 פעילי חיזבאללה נהרגו • ארגון הטרור הכחיש כל מעורבות בפעולה • תושבי היישובים צמודי הגדר הונחו להיכנס למרחבים מוגנים מחשש לתגובה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דוד כהן, פלאש 90
צילום: דוד כהן, פלאש 90

סגן מפקד חטיבה 300 סגן-אלוף עלים עבדאללה, נהרג היום (שני) בהיתקלות עם מחבלים שחדרו מלבנון לשטח ישראל. המחבלים, ממהג'יהאד האסלאמי, פרצו ככל הנראה דרך מעבר בטיחות בגדר אל יישוב ערב אל עראמשה שבגליל המערבי. לאחר תקיפת צה"ל שוגרו פצמ"רים מלבנון אל עבר מוצבים בשטח ישראל וחיזבאללה לקח אחריות על הירי. בתגובה לכך, כוחות צה"ל השיבו בירי ארטילרי לשטח לבנון.

סא
סא"ל עלים סעד

בעקבות חדירת המחבלים הוזנק מטוס קרב למקום וכוחות צה"ל ניהלו חילופי אש עם המחבלים וחיסלו שלושה מהם, בעוד הרביעי נמלט חזרה לשטח לבנון. במהלך ההיתקלות נפצעו שבעה בני אדם, בהם שניים במצב קשה ואנוש. 

בחיזבאללה הכחישו כל מעורבות לאירוע, אך צה"ל תקף שלוש עמדות צבאיות של ארגון הטרור וחיסל שני מחבלים שחצו לשטח הארץ. כמו כן, הארגון הודיע כי חמישה פעילי הארגון נהרגו בתקיפות צה"ל בלבנון. 

בעקבות זאת, מחשש לתגובה של לבנון, תושבי היישובים סמוכי הגדר הונחו בשעות הצהריים להיכנס למרחבים מוגנים. מצה"ל נמסר: "האירוע הסתיים ואין חשש לאירוע ביטחוני נוסף. צה"ל ערוך לתרחישים בכלל הגזרות, וימשיך להגן על תושבי מדינת ישראל".

 

בתוך כך, ירי של כוחותינו על כוחותינו אירע אתמול באזור המושב שתולה שבגליל המערבי. על פי התחקיר הצה"לי, כוחות שביצעו משימת הגנה במרחב שתולה זיהו רכב לא מוכר שהגיע במהירות וניסה לעקוף את המחסום, שהוצב במרחב. בתגובה, הכוח פתח בירי לעברו. בהמשך התברר כי מדובר ברכב צבאי וכתוצאה מהירי נפצעו ארבעה חיילי צה"ל, כאשר אחד באורח בינוני והשאר באורח קל. 

בנוסף, שר הביטחון, יואב גלנט, הנחה להתכונן לביצוע התוכנית "מרחק בטוח" גם בצפון הארץ, שמשמעותה פינוי יישובים סמוכי גדר לגבול לבנון. 

 

הפופולריים