"יכולה ללמד בעזה": סימנה לייקים בחשבון שהציג את צה"ל כרוצח ילדים - והושעתה מעבודתה

סימנה לייקים בחשבון שהציג את צה"ל כרוצח ילדים - והושעתה
מורה ומחנכת מתיכון "אורט במעלה טבריה" הושעתה מתפקידה, לאחר שסימנה לייקים בחשבון אינסטגרם שמציג את ישראל וצה"ל כרוצחי ילדים בעזה • ראש עיריית טבריה בפועל בועז: "אסור שאחת כזו, האמונה על חינוך בני הנוער שלנו שאמורים להתגייס מחר לשירות צבאי, תמשיך בעבודתה. מוזמנת ללכת וללמד בעזה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חשבון האינסטגרם EyeOnPalestine
צילום: אינסטגרם

מורה ומחנכת מתיכון "אורט במעלה טבריה" הושעתה הלילה (שלישי) מתפקידה, לאחר שסימנה לייקים בחשבון האינסטגרם Eye On Palestine, המציג את מדינת ישראל וצה"ל כרוצחי ילדים בעזה. מדובר בחשבון עם 5.2 מיליון עוקבים, שמטרתו לייצר תעמולה נגד מדינת ישראל וצה"ל, שגוברת ומתעצמת במיוחד בימי הלחימה.

סמוך לחצות, עם היוודע הדבר לראש עיריית טבריה בפועל בועז יוסף, הוא שוחח עם מנהלת התיכון ועם הנהלת רשת "אורט" ודרש את פיטוריה באופן מיידי. הבוקר הוחלט על השעייתה מהעבודה עד להודעה חדשה ובהמשך יוחלט מה הם הצעדים המשמעתיים שיינקטו נגדה.כמו כן, נשקלת הגשת תלונה במשטרה בעקבות עידוד הסברה עוינת ושקרית נגד מדינת ישראל בעת מלחמה.

ראש עיריית טבריה בפועל בועז יוסף מסר: "המעשה הזה, של מי שמשמשת מורה מקצועית ומחנכת בישראל, הוא חמור מאוד ולאחת כזו אין מקום במערכת החינוך העירונית שלנו. אסור שאחת כזו, האמונה על חינוך בני הנוער שלנו שאמורים להתגייס מחר לשירות צבאי, תמשיך בעבודתה. במעשיה, במיוחד בעת בה אנו עדיין קוברים את מתינו כתוצאה ממתקפת הטרור של המחבלים צמאי הדם, היא רומסת ברגל גסה את מדינת ישראל, את ערכיה ואת צבא ההגנה לישראל - הצבא המוסרי ביותר בעולם. אם היא עדיין חושבת שהיא ראויה להמשיך ולעסוק בחינוך, היא מוזמנת ללכת וללמד בעזה - פה בטבריה היא לא תלמד".

יו"ר הנהגת ההורים העירונית מיכל יוסף הוסיפה: "מדובר במעשה חמור מאוד. אסור שמישהי כזו תחנך את ילדינו. אלה בוודאי לא הערכים שאנו רוצים שילדינו ייחשפו אליהם, על ידי מי שאמורה לעצב את האישיות שלהם. אנחנו מגבים את ראש עיריית טבריה בפועל בועז יוסף על דרישתו שהמורה לא תמשיך לעבוד במערכת החינוך העירונית".

הפופולריים