הלב נשבר: 21 ילדים נותרו ללא שני ההורים

הלב נשבר: 21 ילדים נותרו ללא שני ההורים
משרד הרווחה פרסם נתונים על ילדים שאיבדו את שני ההורים, או ששני הוריהם נחטפו. ילדה אחת, בת 4, התייתמה מהוריה ונחטפה לעזה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישראל במלחמה - עוטף עזה
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

משרד הרווחה פרסם היום (ראשון) נתונים, לפיהם מתקפת הטרור של חמאס הותירה 21 ילדים מ-13 משפחות ללא הורים, מרביתם התייתמו. מדובר בקטינים ששני הוריהם אינם נוכחים בעקבות מתקפת הטרור - נרצחו, נעדרים או נחטפו. ילדה אחת, בת 4, התייתמה מהוריה ונחטפה לעזה. ילדה אחרת איבדה את אימה במתקפת הטרור ואביה נחטף לעזה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

עובדים סוציאליים של שירותי הרווחה יצרו קשר עם כל המשפחות שאצלם שוהים 20 הילדים, שנמצאים בארץ, ומעניקים להם ליווי וסיוע.

שר הרווחה יעקב מרגי אמר כי "העובדה שכל כך הרבה ילדים הם קורבנות של המתקפה האכזרית של החמאס הופכת את הבטן. הנחתי את גורמי המקצוע הרלוונטיים במשרד לפשט כל תהליך ולזרז את מתן המענים, הן לילדים והן למשפחות האומנות אותם בעת הזאת".

"משרד הרווחה ערוך לתת טיפול ארוך טווח וממוקד טראומה, לכל ילד וילדה שנפגעו מהמתקפה הנפשעת הזאת ובפרט לילדים שנותרו יתומים. מדינת ישראל תהיה להם לאימא ולאבא ותדאג להם במשך כל חייהם, ולא נחסוך במאמצים ובמשאבים על מנת לסייע להם להשתקם", ציין מרגי.

מפרוץ האירועים פעלו עובדים סוציאליים של משרד הרווחה והרשויות המקומיות לאתר את כל הילדים שנפגעו במהלך מתקפת הטרור, ובפרט את אלו שאיבדו את שני הוריהם במתקפה או נותרו ללא הורים בישראל.

מסדירים את מעמד המשפחות האומנות

כמו כן, המשרד פועל להסדרה של מעמד המשפחות למשך שלושה חודשים, שבמהלכם ייבחן מצב הילדים והמשפחות ומתן מענה לצרכים שיתעוררו.

"כל ילד הוא עולם ומלואו ורוב הילדים בנוסף לכך שאיבדו את הוריהם גם היו נוכחים בתופת של מתקפת הטרור", אמרה אתי קיסוס, סמנכ"לית שירותים חברתיים במשרד הרווחה והביטחון החברתי אשר אחראית על איתור הילדים.

"רבים איבדו הורה או בני משפחה אחרים במתקפת הטרור, וגם בהם נצטרך לטפל, אבל היה חשוב לנו להגיע כמה שיותר מהר לילדים שנותרו ללא אב וללא אם, לבדוק שהם במקום בטוח, לסייע לבני המשפחה שמטפלים בהם כרגע, ולתת להם את הביטחון שמדינת ישראל איתם ותמשיך לתמוך וללוות אותם גם בעתיד. אנו מבקשים לחבק את הילדים ואת המשפחות ולאפשר להם לעבד את הטראומה ולפעול למיצוי זכויותיהם ללא בירוקרטיה", אמרה קיסוס.

מנכ"ל משרד הרווחה ינון אהרוני: "לצד התפקיד המרכזי שיש למשרד הרווחה בטיפול בנפגעי המשבר הזה, אחד האספקטים הנוראיים של מתקפת הטרור הוא הילדים היתומים ואנחנו לא שוכחים אותם לרגע. אנחנו מחבקים את הילדים האלו ומבטיחים להם ולבני משפחתם שביחד עם כל משרדי הממשלה השותפים, אנחנו נהיה הגב שלהם, נלווה אותם ונדאג להם גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך".

הפופולריים