יוכבד ונורית שוחררו: "מקווים שזה הפתיח לשחרור השאר"

יוכבד ונורית שוחררו: "מקווים שזה הפתיח לשחרור השאר"
תושבות קיבוץ ניר עוז בשנות ה-80 לחייהן, שנחטפו לעזה עם בני זוגן, שוחררו על ידי מחבלי חמאס אחרי יותר משבועיים • נכדה של יוכבד: "דיברו איתה, מחכים לפגוש אותה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יוכבד ליפשיץ ונורית קופר
צילום: ללא

יוכבד ליפשיץ ונורית קופר בנות ה-85 מקיבוץ ניר עוז שוחררו אתמול (שני) לישראל, לאחר שהייה של 17 ימים בשבי חמאס. השתיים, אזרחיות ישראליות ללא אזרחות זרה, נחטפו לעזה במהלך מתקפת הפתע של חמאס יחד עם בני זוגן. דניאל, הנכד של יוכבד: "דיברו איתה, אנחנו ממש בקרוב מחכים לראות ולפגוש אותה, ומקווים שזה רק פתיח לשחרור שאר החטופים. אני אוהב אותה".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בני משפחתה של יוכבד סיפרו בראיונות שערכו עם התקשורת כי היא ובעלה עודד שהו בשבי ללא התרופות הנחוצות להם, והעידו כי ביתם הפרטי בקיבוץ נשרף עד היסוד במהלך הטבח של חמאס. יוכבד (יוכקה) ליפשיץ, ממקימות קיבוץ ניר עוז, צלמת ומורה לצילום בתיכון האזורי. כל חייה פעלה למען זכויות אדם ושלום. נורית קופר בת 79, הגיעה לקיבוץ בשנותיו הראשונות. עבדה שנים רבות בבתי הילדים ואחר כך במפעל נירלט.

יוכבד ועודד ליפשיץ

נורית נחטפה עם בן זוגה עמירם, ממקימי קיבוץ ניר עוז. השיחה האחרונה של המשפחה עם בני הזוג קופר הייתה ביום שבת ב-9:40, בה לחש הסבא עמירם לנכדה שלו שהם לא יכולים לדבר מאחר שיש מחבלים בקיבוץ.

מטעם הקיבוץ פורסם לאחר שחרורן: "ניר עוז מברך על שובן של שתיים מתוך עשרות נעדרים מתושבי הקיבוץ. אנחנו מאחלים לשתיהן בריאות איתנה. כרבע מקיבוץ ניר עוז - ביניהם ילדים, תינוקות, מבוגרים ומשפחות עדיין מוגדרים כנעדרים, חטופים או נרצחים. אנו מחכים ומייחלים לשובם של כל החטופים והנעדרים מכל רחבי הנגב והארץ. קהילת ניר עוז דורשת מהממשלה להחזיר בשלום את כולם הביתה עכשיו".

נורית ועמירם קופר
הפופולריים