יוכבד ליפשיץ שיחזרה את התופת: המחבלים הכו אותי במקלות

יוכבד ליפשיץ שיחזרה את התופת: המחבלים הכו אותי במקלות
ליפשיץ, תושבת ניר עוז, השתחררה אמש אחרי 17 ימים בשבי חמאס: "הסתערו על הבתים בלי הבדל בין קשישים וילדים" • ביקורת על העובדה שאיפשרו הצהרה בשידור חי: "פיגוע הסברתי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יוכבד ליפשיץ
צילום: צילום מסך

יוכבד ליפשיץ, תושבת ניר עוז בת 85, שהשתחררה אמש משבי חמאס אחרי 17 ימים, שיחזרה היום (שלישי) בבית החולים איכילוב את התופת שעברה. "לא חשבתי שנגיע למצב הזה". ליפשיץ סיפרה איך המחבלים חטפו אותה מביתה. "הם השכיבו אותי באופנוע על הצד, הם פוצצו את הגדר שבנו, גדר אלקטרונית מיוחדת בשתיים וחצי מיליארד דולר".

ליפשיץ המשיכה בכאב ואמרה כי "לא היה הבדל, הם חטפו קשישים וצעירים. אחר כך הם העבירו אותנו. הם לא שברו לי את הצלעות, אבל הכאיבו וזה הקשה לי על הנשימה". ליפשיץ ציינה כי "חילקו אותנו לקבוצות לפי קיבוצים ותושבים, והובילו אותנו במנהרות קילומטרים, הם לקחו ממני את השעון והתכשיטים תוך כדי הנסיעה". ליפשיץ האשימה ואמרה כי "היינו השעיר לעזאזל, שרפו לנו את השדות באש וצה"ל לא התייחס לזה ברצינות".

ביקורת נשמעה מגורמים שעוסקים בהסברה הישראלית בימים האחרונים: "העובדה שאפשרו ליוכבד ליפשיץ לשאת הצהרה בשידור חי הייתה טעות. לא בטוח שהיה מישהו שערך דיון מקדים בנושא ושאל את עצמו את כל השאלות. מדובר בפיגוע הסברתי". 

ליפשיץ ונורית קופר, בת 79 שוחררו אמש משבי חמאס בעזה. בעליהן, עמירם קופר ועודד ליפשיץ, שנחטפו יחד איתן, עדיין בשבי. השתיים הועברו לבית החולים איכילוב שם נפגשו עם משפחתן. דניאל, נכד של יוכבד ליפשיץ, פרסם תמונה מהמפגש וכתב: "לא להאמין שסבתא יוכקה שהיא כאמא עבורי חזרה אלינו משבי החמאס. כל כך אוהב את האישה הכל כך אמיצה הזו. גיבורה ענקית".

נטלי ויהודית רענן שוחררו משבי חמאס ביום שישי האחרון. בשבי בעזה, עדיין מחזיקים המחבלים בלפחות 220 חטופים ישראלים, בהם נשים, קשישים וילדים. הצלב האדום עדיין לא קיבל אישור מחמאס לראות את החטופים ולא קיבל אישור להכניס להם תרופות. 

הפופולריים