משבר בסיעוד ובחקלאות: כ-4,000 עובדים זרים עזבו את ישראל

משבר בסיעוד ובחקלאות: כ-4,000 עובדים זרים שבו לארצם
כ-1,290 מטפלים ומטפלות של קשישים סיעודיים שבו לארצם וחקלאים בדרום מתריעים מפני נזק חמור למשקים עקב מחסור בידיים עובדות. בניסיון להעניק פתרונות לחקלאים, רשות האוכלוסין וההגירה החלה לגייס עובדים זרים בענף ממדינות חדשות, מהן לא גויסו עד כה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עובדים זרים
צילום: יניב נדב, פלאש 90

בצל המלחמה ובזמן שיותר מ-50 אזרחים תאילנדים מוחזקים ברצועה בשבי חמאס, כ-4,000 עובדים זרים עזבו עד כה את ישראל. כ-1,290 מהם עבדו בתחום הסיעוד, וקשישים סיעודיים ומשפחותיהם מדווחים כי המטפלים והמטפלות שלהם התבקשו לעזוב באופן מיידי. כך דווח היום (שישי) בתוכנית "הבוקר הזה" עם רן בנימיני בכאן רשת ב.

נוסף למשבר בתחום הסיעוד, גם חקלאי העוטף מזהירים מנזק של עשרות מיליונים וקריסה של משקים עקב מחסור בידיים עובדות. ישראלים רבים הגיעו למשקי העוטף לסייע לחקלאים, שקוראים למתנדבים להמשיך ולהגיע.

אברהם הגוס, מבקש מקלט מאריתריאה, מציע יחד עם 20 מבני הקהילה סיוע לחקלאים שנותרו ללא ידיים עובדות. הגוס הסביר היום בכאן רשת ב: "כשהגענו לישראל החיילים הביאו לנו מים ואוכל כשחצינו את הגבול - הם החיילים שנלחמים עכשיו. אנחנו מרגישים ישראלים, זאת גם המלחמה שלנו".

במקביל, שר הפנים משה ארבל הודיע היום כי הנחה את רשות האוכלוסין וההגירה לגייס עובדים זרים בענף החקלאות ממדינות חדשות, מהן לא גויסו עד כה עובדי חקלאות, בהליך מזורז. כחלק מהניסיון להעניק פתרונות למשבר במשקים, הוארכו אשרות לעובדים שסיימו את תקופת העסקתם בשנה נוספת והוחזרו עובדים ותיקים שסיימו תקופת ריענון במדינת מוצאם.

הפופולריים