סיוט שלא נגמר: תיעודי זוועות מהטבח נשלחו למשפחות נרצחים

סיוט שלא נגמר: תיעודי זוועות מהטבח נשלחו למשפחות נרצחים
אלי מייזל, אביה של עדי שנרצחה במסיבה ברעים, סיפר בריאיון לרשת ב על המראות הקשים אליהם נחשף דרך הסרטונים, ועל האיום שהתווסף אליהם: "אם אתה רוצה למצוא את הילדים שלך- תעזוב את פלסטין"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: -

אלי מייזל, אביה של עדי שנרצחה במסיבה ברעים ב-7 באוקטובר, סיפר היום (שישי) בכאן רשת ב כי קיבל לטלפון סרטונים מיום הטבח. בריאיון לליאת רגב בתוכנית "בחצי היום" אמר: "נשלחו אלי לוואטסאפ סרטונים ערוכים עם כיתוב בעברית, שיש בהם תיעוד נוראי של הזוועות. יש שם סרטון אחד שמראה חדר או מבנה שמכונסים בו פצועים והרוגים ועוד אנשים שבחיים. כתוב בסרטון: 'אם תגיעו לעזה אתם תחזרו גופות, שבויים וחטופים אנחנו מזהירים אתכם לא להיכנס'"

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בהמשך הריאיון, אלי ציין כי זו לא הפעם הראשונה בה החמאס יוצר איתו ועם משפחתו קשר: "זוהי הפעם השנייה. הפעם הראשונה הייתה קשה עוד יותר כי היינו ביום השלישי אחרי השבת הנוראית. היינו בדרך לאסוף את הבן הצעיר שלנו מבית הספר כדי לספר לו על האירוע. אשתי קיבלה טלפון והיא העבירה לי אותו, מישהו דיבר בערבית והיו צרחות ברקע: 'אנחנו נגמור אתכם'".

אלי הוסיף כי משפחתו אינה היחידה, ושהוא מכיר משפחות נוספות של נרצחים, חטופים ונעדרים שקיבלו סרטונים ושיחות מהסוג הזה. "אני חושב שבאירועים עצמם הם לקחו טלפונים של נרצחים וחטופים והשתמשו ברשימת אנשי הקשר שלהם כדי לשלוח להם סרטונים, זה ההסבר היחיד", אמא אלי.

בריאיון למשדר מיוחד בכאן 11, אלי הוסיף כי באחת ההודעות שקיבל מארגון הטרור, הועלה האולטימטום: "אם אתה רוצה למצוא את הילדים שלך - אתה צריך לעזוב את פלסטין ולחזור לאירופה". בהמשך, אלי שיתף את התחושות הקשות שאופפות אותו ואת משפחתו מאז הירצחה של עדי; תחושות שהתגברו עם קבלת ההודעות והשיחות מהחמאס. "'אדם קם בבוקר ובוקר בו לא קם'. אתה מרוח בדמעות של עצמך. אני מסתכל על אשתי ואומר – הנה לפחות יש לי פרומיל של כוח".

הפופולריים